Salihli’de eskimemiş yılın evvel divan toplantısı yapıldı

Salihli Şehremaneti Meclisi, 2023 yılının önceki divan toplantısını Belediye Reisi Anlaklı Kayda başkanlığında gerçekleştirdi.

Uray Sedir Salonu’nda gerçekleşen toplantıda, divan üyeleri 8 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Yoklama ve eski meclis kararlarının dağıtılması ile başlayan toplantıda mütekellim Salihli Belediye Reisi Anlaklı Kayda, “Sevinçleriyle ve üzüntüleriyle ayrımsız yılı henüz geride bıraktık. Zer hemşerilerim, meclis üyelerim, başbuğ yardımcılarım, ofis müdürlerim ve say arkadaşlarım, sizlerin yıpranmamış yılını yer içten dileklerimle kutluyor, sağlıkla ve mutlulukla kırcı nice yıllar diliyorum” dedi.

İlçede hesaplı doğalgaz çalışmalarıyla ilişkin adına meclis üyelerine vukuf veren Başbuğ Kayda, “Salihli’miz jeotermalden sonraları bizim dönemimizde bozulmamış ve çevreci enerji doğalgaza kavuştu. Şehrimizde bugün itibariyle 18 bin 700 sürdürümcü doğalgaz kullanıyor. 36 bin aboneye doğalgaz hattı çekildi. Acısu Caddesi ile Gürler Eş Çay Bahçesi arasında tevakkuf fail vatandaşlarımız üzere yarından itibaren doğalgaz form mefruşat çalışmaları başlıyor. Bu bölgede oturan vatandaşlarımıza şiddetli olsun” dedi.

Şehremaneti Meclis Salonunda gerçekleşen toplantıda, geçmiş kendisine Denetim Komisyonuna uzuv seçimi yapıldı. Komisyona, MHP’den İsa Saika ve Idrak Erdöl, CHP’den Abdülkadir Çetince Özdem ve Tamer Aluş, YANLIŞSIZ Parti’den Fethi Söğüt rey birliği ile seçildi.

Toplantıda ayrıca belediyedeki boş ve yoğun vazifeli kol mübayenet cetvelleri ile cemi zamanlı sözleşmeli personel ücretleri, Salihli Belediyesi Personel A.Ş’nin 2023 yılı Ocak ayında yapılacak bayağı genel asamble toplantısında, Salihli Şehremaneti Başkanlığını temsilen Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın görevlendirilmesi, Adala Mahallesi’nde 148 ada 4 parselde Atatürk Evi’nin bulunduğu yer muttasıf taşınmazın 2022-2027 yılları arası devletleştirme programına alınması, Gökçeköy Mahallesi 113 cezire 75 parsel nolu taşınmazın 1/1000 ölçekli aplikasyon ümran planı ve 1/5000 ölçekli yır imar planı ile alay malay Manisa Büyükşehir Uray Meclisi vasıtasıyla değerlendirilmesi talebi görüş birliği ile akseptans edildi. – MANİSA

Share: