‘Hizmet girmek namına tatile gidenlerin hallerini bilcümle gelişigüzel görüyoruz’

Bakan Karaismailoğlu: Görevini gereğince yapmayanların, vatandaşımıza hizmet götürmeyenlerin, işlemek yerine tatile gidenlerin hallerini bütün alay malay görüyoruz. Bu ülkeye bakım edemeyeceklerini doğrusu biliyorduk. Buradan tıpkı nöbet elan tekrarlıyoruz, tümce sorumluluğunu yerine getirmeli. Bu ülkenin, bu milletin kaybedecek bire bir dakikası bile yoktur

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, herkesin sorumluluğunu adına getirmesi gerektiğini belirterek, “Bu ülkenin, bu milletin kaybedecek bir dakikası bile yoktur.” dedi.

Vekil Karaismailoğlu, Kargaşa çevreyolu şantiyesinde incelemelerde bulunarak, çalışmalar üzerine bilgilendirme aldı.

Akçatepe Tüneli Işık Müşahede Töreni’ne katılan Karaismailoğlu, Ölçülü Şark’ya bağlanan yolların kenar noktası, fındığın başkenti Ordululara selamlarını iletti.

Karaismailoğlu, Kalaba’bile muvasala yatırımları yerine tarihi günlerden birini daha birlikte yaşadıklarını vurgulayarak, “Hafriyat çalışmalarının sonuna geldiğimiz, özellikle Kargaşa doğmak amacıyla bölgemizdeki farklı illeri da müspet etkileyecek Kalabalık Çevre Yolu Akçetepe Tüneli’nde ışığı bütün gelişigüzel göreceğiz.” diyerek konuştu.

Cıvıl Cıvıl’nun Altınordu, Perşembe, Fatsa, Gürgentepe ve Çamaş ilçelerinde 18-19 Temmuz’da yağışlar sonucu meydana gelen göçü, seylap ve taşkınlardan etraf eski olsun dileklerini ileten Karaismailoğlu, selin bozukluk olduğu hasar sonrasında 7/24 boyuna çalıştıklarını, genişlik güdük sürede ulaşım ağlarını esasen faaliyete soktuklarını aktardı.

Karayolları ekiplerinin yollarda temizleme faaliyetlerini bir lahzada tamamladığını ve böylelikle cümle yolları esasen vatandaşın hizmetine sunduklarını anlatan Karaismailoğlu, böyle tıpkı afetin bir daha yaşanmamasını diledi.

Karaismailoğlu, tünelleri ve yolları barındıran bu projenin, Cıvıl Cıvıl ve mekân illerin ulaşımını rahatlatması itibarıyla serencam paye eke olduğunu vurgulayarak, “Çalışmalarımız tamamlandığında trafikte fert ve mülk güvenliğini daha de yükseltecek, bölgenin turizm, tecim ve sosyo-soylu erki gelişimine üstelik şişman ulama sağlayacağız. En önemlisi zaman ve akaryakıt tasarruflarıyla ülkemizin ekonomisine destek olacağız.” ifadelerini kullandı.

Önemli dev muvasala ve bildirişim yatırımlarıyla ülkedeki üretime, istihdama, tecim ve turizme okkalı katkılar sağladıklarını kaydeden Karaismailoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Akıbet 20 yıl içerisinde ülkemizin muvasala ve iletişim altyapısına 1 trilyon 606 milyar liralık üzerinde envestisman yaptık. Bu yatırımlarımız içre yüzdelik 61 izzet ve 972 bilyon teklik hacim ile arslan payını Karayolları aldı. Böylelikle ülkemizi dünyanın reis ekonomileri arasına yükselttik, milletimizi türe ettiği yere taşıdık. Yatırım, istihsal, istihdam ve dış satım odaklı nema stratejimize akıllıca biçimde hayata geçirdiğimiz balaban ulaşım ve iletişim yatırımlarımızın meyvelerini görmenin mutluluğunu bütün gelişigüzel yaşıyoruz. Ülkemizi Asya, Avrupa, Yıldız Afrika, Ortadoğu, Kafkaslar ve Yıldız Karadeniz ülkeleri ortada karaca, albeni, demir ve denizyollarında uluslararası aynı koridora dönüştürdük.”

Karaismailoğlu, Marmaray, Avrasya Tüneli, İstanbul Havalimanı, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı, Filyos Limanı, Ağır Odalık Dosdoğru Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü, İzmir-İstanbul, Ankara-Niğde ve Kuzey Marmara Otoyolları üzere dev eriştirme projelerini halkın hizmetine sunduklarını hatırlattı.

– “Bu ülkenin, bu milletin kaybedecek bir dakikası bile yoktur”

Mukassem posta uzunluğunu 6 bin kilometrelerden alıp 28 bin 700 kilometreye çıkardıklarına belen eden Karaismailoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

“2023 hedefimiz ise 29 bin 500 kilometre bölünmüş kere açmak, bunu dahi hele vurgulamak istiyorum. 2035’te bölünmüş kere uzunluğumuzu 36 bin kilometrenin üzerine çıkartacağız. 2035’te otoyol uzunluğumuzu 8 bin 300 kilometrenin üzerine yükselteceğiz. Karıncalar kadar çalışıyor, kişmiri yollarında geçit vermeyen dağları tünellerle aşıyoruz. Bu azmimizin sonucunda tünel uzunluğunu 50 kilometreden alıp kül 661 kilometreye çıkardık. 2023’te tünel uzunluğumuzu 720 kilometreye ulaştıracağız.”

Karaismailoğlu, dip vadileri güreşçi köprüsü ve viyadüklerle geçmeye devam edeceklerini anlatarak, “311 kilometre uzunluğundaki güreşçi köprüsü ve viyadüklerimizi kül 730 kilometreye çıkardık. 2023’te 770 kilometreye ulaştıracağız. Bizim üzere ‘durmak bulunmayan, yola bitmeme’ diyoruz. Görevini gereğince yapmayanların, vatandaşımıza bakım götürmeyenlerin, gitmek adına tatile gidenlerin hallerini hep birlikte görüyoruz. Bu ülkeye hizmet edemeyeceklerini filhakika biliyorduk. Buradan benzeri kat elan tekrarlıyoruz, tümce sorumluluğunu hesabına getirmeli. Bu ülkenin, bu milletin kaybedecek bire bir dakikası de yoktur.” dedi.

KAPAT X

Milletin hayat kalitesini yükselten, emniyetli, konuşu, konforlu, çevreye duygulu, kıvrak, tartılı ve sürdürülebilir ayrımsız eriştirme sistemi için çalışmaya devam edeceklerini vurgulayan Karaismailoğlu, bu bakımdan muvasala modlarında yaptıkları yatırımların ekonomiye katkılarını görmekten dolayı de cazibeli olduklarının altını çizdi.

– “Hükümetlerimiz döneminde Kalaba’bile 34 tünel inşaatını gerçekleştirdik”

Mecmu ancak sathındaki ulaşım ve bildirişim yatırımlarından semavi ve yeşilin sembolü Cıvıl Cıvıl’nun üstelik hak ettiği payı aldığını kaydeden Karaismailoğlu, “Hükümetlerimiz döneminde Ordu’dahi mecmu uzunluğu 40 bin 590 metreyi bulan, 25’i biricik tüp, 9’u üstelik çift tombul koyulmak için tam 34 tünel inşaatını gerçekleştirdik. Kara yollarımızda uzunlukları 10 bin 210 metreyi bulan mecmu 117 köprüyü hizmete açtık. Ordu’birlikte devam fail 14 ayrı kara yolumuzun yapım işinin toplanmış proje bedeli 11 bilyon 230 milyon lirayı geçmektedir.” şeklinde konuştu.

Karaismailoğlu, 2015 yılında Türkiye’nin denize mensur edilen evvel havalimanı, Türk mühendisliğinin başarı nişanesi olan Ordu-Giresun Hava Meydanı’ndaki yolcu sayısının katlayarak arttığına dikkati çekti.

Kargaşa’daki makro karayolu yatırımlarından birisinin üstelik Akçatepe-1 Tüneli’nin düzlük aldığı Ordu Kasaba Yolu Projesi olduğunu belirten Karaismailoğlu, Kargaşa Yer Yolu Projesi’nin proje bedelinin 6 bilyon 210 milyon teklik olduğunu tabir etti.

Uzunluğu 21,4 kilometre olan bölünmüş kere standardındaki projede toplam 9 bin 492 metre uzunluğunda 6 koşa tombul tünel bulunduğunu anlatan Karaismailoğlu, 3 bin 676 metre uzunluğunda 11 çift güreşçi köprüsü ile gelişigüzel 414 metre uzunluğunda 5 biricik köprü ve değişik düzeyli kavşakların de projede düzlük aldığını kaydetti.

Karaismailoğlu, yer yolunun 11 kilometrelik evvel bölümünün 3 Mart 2019 tarihinde hizmete açtıklarını anımsatarak, “Yolumuzun artan 11 kilometrelik ikinci bölümünde çalışmalarımız okkalı benzeri şekilde devam ediyor. Terzili ve Melet Viyadüğü ile şehri çevreleyen ikinci inikat, Kalabalık Üniversitesi’nin arkasından Akçatepe-1 Tüneli, Akçetepe-1 Viyadüğü, Aktepe-2 Tüneli, Akçetepe-2 Viyadüğü, Turnasuyu Tüneli ve Şark Kavşağı ile mevcut yola bağlanacaktır.” bilgisini paylaştı.

– “Şehrin doğusu ile batısı arasındaki ulaşım daha hızlı, bayındır ve konforlu olacak”

Kalaba Kasaba Yolu Projesi ile Karadeniz Periferi Yolu’nu, Kargaşa’birlikte site dışına aldıklarını tamlayan Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu şekilde hem transit geçişler rahatlayacak ve hem birlikte kent içi trafiğin yükü berenarı hafifleyecektir. Cıvıl Cıvıl şehir merkezindeki günce miftah trafiği 60 bine ulaşmaktadır. Kalaba Yer Yolu ile 40 dakikalık seyahat süresinin 15 dakikaya indirmiş olacağız. Projenin tamamlanmasıyla gelişigüzel bire bir yılda 6 bin 248 titrem emisyonu azaltmış olacağız. Gine antrparantez zamandan 198 milyon teklik, akaryakıttan 31 milyon liralık görünmek amacıyla almanak 229 milyon liralık tasarruf sağlamış olacağız. Şehrin doğusu ile batısı arasındaki muvasala daha çabuk, rahat ve konforlu olacak. Antrparantez Kalaba Üniversitesi’nin yanında kent hastanemiz ve hava meydanı kabilinden kebir noktalara da vurmak haddinden fazla daha şen olacaktır.”

2023 yılında tamamını hizmete açacakları Kalaba Çevre Yolu’nun hem Kalabalık’ya hem üstelik bölgeye kırnak olmasını dileyen Karaismailoğlu, “Bizler yaptığımız beher kilometre yolu, her bir limanı, beherglas havalimanını, her bir metre fiber optikçi kabloyu şişman aynı azim ve gayretle yapıyoruz. Bizim için halka hizmet, Hakk’a hizmettir. Itinasız çekişmelere, polemik ve dedikodulara, bakımsız tartışmalara vaktimiz bulunmayan. Biz kül vaktimizi, karın ve karşı terimizi size hizmet için harcıyoruz.” dedi.

Konuşmanın peşi sıra Karaismailoğlu, iş makinesine binerek tünelde ışık rüyet için geçmiş hamleyi yaptı.

Törene, Ilbay Tuncay Sonel, YANLIŞSIZ Öğür Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız ve Metin Gündoğdu, Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Hilmi Güler, DÜRÜST Fırka Kargaşa İl Başkanı Halit Tomakin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, bazen kaymakamlık şehremaneti başkanları ve özge ilgililer katıldı.

Share: