Gümüşhane’de dağ tacirlerine Güllabi darbesi

Gümüşhane’de İl Jandarma komutanlığı ekipleri eroin yön yapım ve ticaretini fail şahıslara yönelik faaliyetler yaptı. Operasyon sonucu 1 dirilik tutuklanırken, mızrap ve uyaran nitelikte hap, tütün ve metamfetamin maddeleri ele geçirildi.

Alınan bilgiye bakarak geçtiğimiz günlerde tahminî 3 gram metamfetamin ile yakalanan E.Ö’yü strateji fail Cingöz ekipleri ertesi çağ B.K, Ü.A ve E.Ö’nün bulunduğu otomobili Tekke köyü essah durdurdu.

Yapılan kontrol sırasında eroin arama köpeği Altın’ın tepki vermesi üzerine Gümüşhane Cumhuriyet Altını Başsavcılığından alınan arama kararı doğrultusunda kontrol eden Açıkgöz ekipleri E.Ö. isimli şahsın üstünde 3×6 santimetre ebatlarında alıngan kalın, 10 gram asap sistemindeki hücreleri uyararak yüklülük gösteren bağımlılık pozitif maddelerden biridir Metamfetamin ile 1 gram toz yaman olduğu değerlendirilen husus ve malzemeye ahali konuldu.

Alınan kontrol kararı göre bu misil E.Ö’nün Karşıyaka mahallesinde bulunan ikametinde detaylı taharri yapan Bitirmiş ekipleri kırmızı deva ile temin edilebilen değişik markalarda toplanmış 46 sayı metal ve münebbih nitelikte hap ele geçirdi.

Çıkarıldığı mahkemece “Mızrap konu imal ve ticaretini yapmak” suçundan tutuklanan E.Ö, Gümüşhane E Tipi cezaevine gönderildi.

Gümüşhane İl Uyanık Komutanlığı’nın keder tacirlerinin yakalanarak adalete teyit edilmesi için yürüttüğü çalışmaların cevvaliyet kesmeden devam edeceği bildirildi. – GÜMÜŞHANE

Share: