Yalovalı hayırseverden gerekseme sahibi çocuklara başmak yardımı

Yalovalı hayırseverden ihtiyaç sahibi çocuklara başmak yardımı

YALOVA – Yalova’birlikte lunapark işletmeciliği fail iyilikçi Mehabetli Altınbaş, 8 yıldır sürdürdüğü kampanya çerçevesinde bu sene 300 çocuğa başmak yardımı yaptı.

Altınbaş, mahalle muhtarları yoluyla tespit edilen ihtiyaç sahibi torunlar için pabuç dağıtmaya devam ediyor. İsmetpaşa, Mustafakemalpaşa, Bayraktepe, Bağlarbaşı mahalleleri ve Elmalık köyünde belirleme edilen çocuklara teslim edilecek 300 başmak Altınbaş yoluyla mahalle muhtarlarına konfirmasyon edildi.

Altınbaş, 8 yıl geçmiş başlatılan kampanyaya elinden geldiğince süregelmek üzere çalıştığını rapor etti. Muhtarların kampanyaya eş çıktığını ifade fail Altınbaş, “Onlar gerekseme sahiplerini çokça ferah biliyorlar, alelhusus kondu mahallelerinin olduğu yerde çıktı gerekseme sahipleri var. Muhtarlarımıza haddinden fazla teşekkür ediyorum. Çocukluğumuzda bize da başmak yardımında bulunmuşlardı. Bire Bir gecekonduda doğduk büyüdük. Bugünleri üstelik Tanrı bize şans etti çokça şükür ama imdi ihtiyaç sahibi ailelerimiz var. Ayakkabının yanında mont kabilinden yardımlara de gerekseme olabiliyor. Muhtarlarımız eliyle bu çocuklarımıza ulaşabilirler” diye niteleyerek konuştu.

İsmetpaşa, Mahallesi Muhtarı Bahri Faik, Elmalık Köyü Muhtarı Melih Gri, Mustafakemalpaşa Mahalle Muhtarı Reşat Köseoğlu, Bayraktepe Mahallesi Muhtarı Ahmet Karaca ve Yalova Genç Romanlar Derneği Başkanı Kerem Koyuncu da hayırsevere katkılarından hava teşekkürname etti.

Share: