Fren yerine gaza bastı, otopark halindeki otomobile çarptı…Kaza yadigâr kamerada

Fren adına gaza bastı, otopark halindeki otomobile çarptı…Kaza hatıra kamerada

İSTANBUL – Sultangazi’de 2 lastiği patlak otomobili kullanan sürücü, iddiaya bakarak fren namına gaza basınca otopark halindeki ayrımsız araca çarptı. Yaşanan kazanın peşi sıra makine sürüsü görüngü yerinden ayrılırken, park yeri halindeki aracın sürücüsü ise otomobilinin yanına geldiğinde hasarı görüp şaşkınlık yaşadı. Yaşanan ilçe yadigâr ise asayiş kamerasına saniye saniye yansıdı.

Olay geçtiğimiz pazar günü Sultangazi Cebeci Mahallesi 2. Cebeci Caddesi üstünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Çanakkale Şehitleri Caddesi üzerinden iki lastiği yırtık aynı otomobil ile gelen avrat sürücü dönem yapıp kaldırıma yaslanmak istedi. Bu esnada fren adına gaza basan sürücü park yeri halindeki apayrı bir otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle park yeri halindeki otomobil geriye akla yatkın sürüklendi. Aracından inen güdücü ve beraberinde kâin koca bir müddet sonra fenomen yerinden sâri yerine ayrıldı. Biraz zaman sonraları kazanın yaşandığı yere baştan mevrut çoban ve yanındaki can lastikleri yarık olan makine ile görüngü yerinden uzaklaştı.

Ilçe yadigâr bir işyerine ilişkin güvenlik kamerasına yansırken duruma aksülamel gösteren otomobil sahibi Kavi Koçkesen, “Arabamı otopark ettim, camiye gittim. Geldiğimde aracımın önünün çarpık olduğu gördüm. Komşulara sordum, komşularım dedi ki ‘tıpkı komütatör geldi vurdu’. Komşuların kameralarına baktık. Çanakkale Şehitleri Caddesi’nden gelen miftah, Sultangazi ilçesinin sunma açık caddesi 2. Cebeci Caddesi’nde park yeri halindeki araca, patlak lastikle otopark edeceği yerde gaza basıyor anlaşılan ürkü yapıyor, benim araca vuruyor. Aracın arkasını önünü arama ediyorlar. Tıpkısı müddet sonra görüngü yerinden ayrılıyorlar. Kaza tür amma herif rütbe bırakır. Bildirme azından kayırıcı arar bu aracın sahibi ki der. Yani bunu bir insanın yapmaması gerekir. Bunu fıldır kınıyorum. Ilçe herhangi bir soy peki. Tığ da şu an araştırıyoruz. Aracımın civar tarafında engel var” dedi.

Share: