Depremde oğlu ve kızıyla gelişigüzel fert veren polis güçleri memuru Mardin’de toprağa verildi

Depremde oğlu ve kızıyla gelişigüzel can veren polis memuru Mardin’de toprağa verildi

MARDİN – Hatay İskenderun’da vazifeli polis memuru Cuma Toparlı kızı ve oğlu ile gelişigüzel çökme altında kalarak hayatını kaybetti. Toparlı, çocuklarıyla birlikte memleketi Mardin’de omuz omuza toprağa verildi.

Kahramanmaraş merkezli kısaca 13,5 milyon kişiyi etkileyen, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin arkası sıra arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Hatay İskenderun’bile ailesiyle gelişigüzel çöküntü altında küsurat Mardinli polis memuru Cuma Toparlı (53), kızı Nisanur Toparlı ve oğlu Hüseyin Toparlı hayatını kaybetti. Eşi ve kızı birlikte enkaz altından çorlu tıpkısı şekilde kurtarılmıştı.

Memlekete benzemek için tayinini bekliyordu

Cenazeleri memleketleri Mardin’e getirilen polis memuru Toparlı’nın cenaze namazı Artuklu Şakir Nuhoğlu Camii’nde kılındı. Göz yaşları ortada Sincar Sülale Mezarlığı’nda toprağa sunulan Cuma Namazı Toparlı’nın 7 yıldır İskenderun’üstelik vazifeli olduğu ve memleketi Mardin’e atama olmayı beklediği öğrenildi. Toparlı’nın memlekete kaçmak amacıyla iki kamer geçmiş Mardin’den eş aldığı ve İskenderun’daki evini satıp kirada kaldığı belirtildi.

Share: