Çanakkale’de ilk defa sülale sahibi olacaklar kura heyecanı yaşadı

Çanakkale’da ilk kez eş sahibi olacaklar kura heyecanı yaşadı

ÇANAKKALE – Çanakkale’bile, ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi çerçevesinde düz yazı edilecek 1290 ev için doğruluk sahipleri kurayla belirlendi.

Mekân Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ ortak projesi olan ‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi çerçevesinde Çanakkale’üstelik düz yazı edilecek konutlar üzere kâtibiadil huzurunda ad çekme çekildi. Çanakkale genelinde mensur edilecek 1290 göz amacıyla yaklaşık 20 bin kişinin başvuru yaptığı kura çekimi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İÇDAŞ Karaca Yusuf Kongre Merkezi’ndeki gerçekleştirildi. Kura çekimi programı, ihtiram duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Şişko Göz İdaresi Başkanlığı’nca hazırlanan gücük filmin gösterimiyle başladı. Çanakkale 3’üncü Noterlik denetiminde yapılan kura çekiminde sonuçlar E-Şevket üzerinden açıklanacak.

TOKİ Proje Uzmanı Hasan Hüseyin Çelik, “Biz zaman burada Çanakkaleli hemşerilerimizin eş sahibi olmasına yönelik yerine hoppadak doğruluk sahipliği tespit kurası amacıyla geldik. Bu konutların şimdiden 1290 kişiye hoş olmasını dilek ediyorum” dedi.

Çanakkale Valisi İlhami Lüle Taşı ise, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bu adım ile cumhuriyet tarihinin sunma şümullü projesinde 250 bin insanımız geçmiş evlerine kavuşacaklar. Bu ruh çokça adamakıllı tıpkısı kalp. Çanakkale’bile dahi 1290 hemşerimiz önce evlerine kavuşmuş olacak. Yaklaşık 20 bin başvurumuz var. Cılız çıkmayacak vatandaşlarımız üzülmesinler. Bu proje bir defaya belli değil. Yıllara salih olarak bitmeme edecek. İnşallah onlar de ev sahibi olacaklardır” diye konuştu.

SELIM Fırka Çanakkale İl Başkanı Naim Hırsızlık, “Bugün Cumhuriyet tarihinin arz balaban toplumsal hane hamlesi olan 250 bin konutun hayata geçirildiği sosyal hane projelerinin Çanakkale ayağındaki kuralarında teşkilatlarımızla, şehremaneti başkanlarımızla, kaymakamlık başkanlarımızla birlikte hemşerilerimizi bu heyecanını yaşamaya geldik. Biz devletimizle hava duyuyoruz. Cumhuriyet Altını tarihinin arz büyük sosyal basamak hamlesi Çanakkale’deki ayağında toplamda 1290 skor göz inşallah hayata geçirilecek. Bugünde onun burada ad çekme çekimleri gerçekleştiriliyor. Bağımlı bu anlamda hem martir ailelerimiz, hem şehit yakınlarımız hem birlikte türe sahiplerinin belirleneceği bu kuralarda inşallah 1290 hemşerimizin henüz Çanakkale’da yüzü gülecek. Bu mutluluğu bizlerde kendi adımıza iri tıpkı coşkuyla yaşıyoruz. Akıbet dönemde oyunun ne olduğu bile belli sıfır, oyunun ne miktarda olduğu dahi anlaşılan sıfır biricik hanelerde olup, olmayacağı birlikte anlaşılan olmayan bazen politik partilerin böylesine iyicene, böylesine bahtiyarlık yoğun günlere, hamlelere, hizmetlere saye düşürmek adına ahlaksızcasına bulundukları ifadeleri birlikte buradan esefle kınıyorum. Zira hak sahibi kim olursa olsun. Doğruluk sahibi esasta sav ettikleri üzere değil, esasta kimin akrabası olursa olsun. Yüce olan burada şartları, koşulları markajcı eksiksiz vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin bu mutluluğu yaşayabilmesi, devletimizin onlara sağladığı bu imkanlardan yararlanabilmesidir. Bu balaban projenin sahibi, bu nazik projeleri hayata geçiren dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a canı samimi teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kura çekimleri devam etti.

Törene, Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, DOĞRU Tümen İl Başkanı Naim Aşıramento, İl Umumi Meclisi Başkanı Nejat Önder, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ile çokça sayıda yurttaş katıldı.

Share: