FETÖ bu kere Netflix’te bir film çevirecek

15 Orak Ayı darbe girişimine katılan Savaş Okulu’nun FETÖ’cü öğrencilerini ibra etmek üzere “Mavi Otobüs” adında benzeri dokümanter çeken FETÖ, rotayı Netflix’e kırdı. İstihbarat raporlarına bakarak teşekkül, cezaevindeki üyeleri ve KHK ile kamudan ihraç edilenler amacıyla arsıulusal platforma dokümanter gidermek üzere girişimlerde bulunuyor.

15 Orak Ayı çarpış girişimine katılan Harp Okulu’nun FETÖ’cü öğrencilerini günahsız açıklamak üzere “Gökçe Otobüs” ünlü skandal benzeri belgesel yayınlayan FETÖ’nün uluslararası saf ve film platformu Netflix’te yayınlatmak üzere yeni bire bir dokümanter çekmeye hazırlandığı ortaya imdi.

YARGITAY SALIVERDİ

Darbe girişimini uluslararası arenada namevcut saydırmak üzere elinden geleni eden FETÖ, darbe girişimi gecesi Yalova’dan İstanbul’a gelerek darbeye cebin sokağa sâdır insanlara ve polise dokunaklı açan, tutuklandıktan bilahare Yargıtay’ın skandal kararıyla azade kalan askeri öğrenciler üzere “Mavi Otobüs” belgeselini çekmişti.

KHK’LI AİLELER OLACAK

FETÖ’nün çocukluklarından itibaren özel yetiştirip TSK’evet sızdırdığı Savaş Okulu’nun FETÖ’cü askeri öğrencilerini masum gösteren belgeselinin arkası sıra, deminden de KHK (Yasa Mesabesinde Kararname) ile kamudan ihraç edilmiş ve ailesi cezaevinde kâin FETÖ’cüler için dokümanter çekme hazırlığında olduğu duyu raporlarına yansıdı. FETÖ’nün KHK’lılar platformu içerisinde sorumlu adına hayatiyet yürüten FETÖ’cüler internet tabanlı programlar üzerinden “Esas evet dahi babası yahut değme ikisi üstelik cezaevinde olan FETÖ üyelerinin çocuklarının yaşantıları” mevzulu bire bir belgesel projesi üzerinde toplantılar yaptığı belirlendi.

MEMLUK’DE PROPAGANDA

FETÖ’nün çekeceği belgeseli, yüksek izleyici kitlesine topluluk olan uluslararası dizi ve film platformu Netflix ve bire bir im platformlarında yayınlatmak üzere girişimlerde bulunacağı dahi istihbarat birimlerince tayin edildi. FETÖ’nün yurtdışındaki işaret organlarından olan KÖLE merkezli Advocates of Silenced Turkey (MADUN) üzerinden yurtdışına firar fail tanınmış FETÖ’cülere yayınlar yaptırarak propaganda yaptığı üstelik belirlendi.

FETOBÜS yalanı iri reaksiyon çekti

Ganimet sorularla Gelgel Savaş Okulu’na sokulan ve 15 Orak Ayı gecesi çarpış girişimine gelmek amacıyla Yalova’dan İstanbul’a getirilen FETÖ’cü öğrenciler, Semavi Otobüs ünlü bire bir yapıma imza atmıştı. Gerçeklerin çarpıtıldığı videoda, vatandaşa kurşun yağdıran askeri öğrencilerin günahsız olduğu sav edilmişti. FETÖ’nün çekeceği KHK belgesinin ikinci Mavi Otobüs olacağı belirtiliyor. Öte yandan CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun FETÖ darbe girişimi sonrasında tutuklanan ve tahliye olan askeri öğrenci Taha Furkan Çetinkaya ile ayrımsız araya gelmesi gazi ve şehit yakınlarını üzmüştü.

Delice Bayındır

Share: