100 Ilçebay adayı alınacak

100 ilçebay adayı alımı için 18 Eylül’de Ankara’bile sınav yapılacak

İçişleri Bakanlığınca Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfı’na 100 ilçebay adayı alınacak.

Ilçebay adaylığı sınav ilanı, Resmi Gazete’nin mütenevvi ilanlar kısmında yayımlandı.

İlana bakarak, sınava girecek adaylarda, az içindeki üniversitelerin yahut diploma denkliği Yükseköğretim Yerleşmiş marifetiyle tasdikli girmek kaydıyla yabancı üniversitelerin bildirme bir iki dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerinin uluslararası münasebat, politika bilimi, kamu yönetimi, tutum, işletme, maliye ve para, toplum bilimi, halkla ilgiler ve tanıtım, ruh bilimi bölümlerinden veya bu bölümlerden rastgele birinin müfredatında yer düz derslerin yer bir iki yüzde 80’ine erbap olan özge bölümlerden ya de ünsiyet fakültelerinden mezun olma şartı aranacak.

Üniversitelerin toplumsal bilimler, mühendislik fakülteleri ile çağ bölümlerinde sunu bir iki dört almanak lisans eğitimi işleyen ve uluslararası münasebat, politika bilimi, kamu yönetimi, hususiyet ve iktisat alanlarında lisansüstü eğitim bilimi yapanlar üstelik sınava başvurabilecek.

Ayrıca adaylarda, 1 Eş 2022 tarihi bakımından 35 yaşını doldurmamış olmaları ve askerlikle ilişiklerinin bulunmaması yani askeriye hizmetini yapmış, erteletmiş veya sakınma sınıfa geçirilmiş girmek koşulları da aranacak.

Adaylar başvurularını, 2-9 Ağustos tarihlerinde herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden, “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden yahut ÖSYM Aday İşlemleri Dinamik Uygulaması’ndan yapacaklar ve imtihan ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacak. Geç müracaat günü 17 Ağustos 2022 yerine belirlendi.

Sınav, 18 Eylül 2022’de saat 10.15’te Ankara’da yapılacak. Adaylar, saat 10.00’dan sonraları imtihan binalarına alınmayacak. Sınavda 100 soru için 150 zaman (2,5 saat) süre tanınacak.

Share: