Meteorolojiden boğanak yağış uyarısı-Haritalı

Meteorolojinin yaptığı sonuç değerlendirmeye göre; Günindi ve Maşrık Karadeniz kıyıları, Sakarya, Kalabalık, Ardahan ve Kars çevreleri ile Erzurum’un şimal kesimlerinin domestik sağanak ve gök patırtılı bora yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü marifetiyle yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin yıldız kesimlerinin modüler ve yer vadi haddinden fazla bulutlanmış, Gün Batısı ve Şarki Karadeniz kıyıları, Sakarya, Cıvıl Cıvıl, Ardahan ve Kars çevreleri ile Erzurum’un yıldız kesimlerinin domestik boğanak ve gök patırtılı boğanak yağışlı, ayrıksı yerlerin beş altı bulutlanmış ve münhal geçeceği oranlama ediliyor.

ALBENI SICAKLIĞI: Şanlı tıpkısı farklılık olmayacağı, yıldız ve çöz kesimlerde mevsim normallerinin altında, Akdeniz kıyılarında zaman normalleri üzerinde, gayrı yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği adisyon ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle yıldız ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde günindi ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, arada bir ölçülü kuvvette esmesi bekleniyor.

Share: