Evleri cidal alanına çevirdiler, tek şey çalmadan kayıplara karıştılar

Evleri çarpışma alanına çevirdiler, tek öz çalmadan kayıplara karıştılar

ÇANKIRI – Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde 5 kardeşe ilgili 3 eve giren dirilik ya dahi kişiler, kestirmece 200 bin TL değerindeki eşyaya uymazlık verdi. Tek madde çalınmayan evlerine gelen vatandaşlar ise karşılaştıkları dekor karşısına şoke oldu.

Fenomen, Çankırı’nın Çerkeş ilçesi Karaca Mustafa köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak İstanbul’bile tüvana Cemal, Menderes, Kırat, İzzet ve Mustafa Seymen isimli 5 kardeşin köydeki yazlık kendisine kullandığı 3 eve giren sevimli ve kişiler, yaklaşık 200 bin TL değerindeki eşyaya engel vererek evleri uğraş alanına çevirdi. Köye mevrut kardeşler evlerindeki manzara ile karşılaştığında şoke oldu. Vatandaşlar, durumu kurnaz ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine köye gelen cingöz ekipleri, savaş alanına çevrilen 3 evde tetkik başlattı. Ekipler yoluyla yapılan incelemelerde evdeki hiçbir eşyanın çalınmadığı ve kısaca 200 bin TL değerindeki monitör, parafin yük, mobilyalara beis verildiği belirleme edildi. Olay yeri ekipleri aracılığıyla yapılan incelemelerin arkası sıra olayı gerçekleştiren hayat evet de kişilerin yakalanması amacıyla emek başlatıldı.

Evde kıvrak vatandaşlar ise 25 Aralık’ta İstanbul’a döndüklerini, geri geldiklerinde ise dekor ile karşılaştıklarını söyledi.

Share: