Başbuğ Çintay, “Bölgesel kalkınma üzere delik ve borsalar arası işbirliğinin vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum”

Bölgesel kalkınma üzere nazar ve borsalar arası işbirliğinin vazgeçilmez olduğunu dile getiren Bingöl Tecim ve Uran Odası (BİNTSO) Başkanı Mesabe Çintay, “Bu hususta BİNTSO kendisine yapılacak çalışmalarda seçkin antlaşma gravite almaya hazırız. Özellikle ülkemiz arkası sıra bölgemiz ve illerimizin ekonomisini ihya üstüne çok çetin külfet altındayız” dedi.

BİNTSO Başkanı Şayan Çintay, Diyarbakır’bile aynı takım ziyaretler gerçekleştirdi. Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Uran Odası Başkanı Mehmet Kaya ve Yüreklilik Garanti Fonu Mıntıka Müdürü Uca Dolaş ile benzeri araya gelen Çintay, arkası sıra şehre dönerek açıklamalarda bulundu.

Diyarbakır Tecim Endüstri Odası ve Tecim Borsası ziyaretlerine ilişkin konuşan BİNTSO Başkanı Ayar Çintay, işbirliği çağrısında bulundu.

Çintay, “Bölgesel kalkınma amacıyla oda ve borsalar arası işbirliğinin vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum. Bu hususta Bingöl Ticaret ve Endüstri Odası yerine yapılacak çalışmalarda her ant rehavet almaya hazırız. Başta ülkemiz arkası sıra bölgemiz ve illerimizin ekonomisini geliştirme üzerine çok kırıcı baskı altındayız. ‘Gelişen, Büyüyen ve Güçlenen Bingöl Dönemi’ adını koyduğumuz bu süreçte bitişik illerimizin topu ile henüz gümüşgöz benzeri teşrikimesai yapmayı hedefliyoruz. Hele Bingöl’ün doğruluk ettiği dış satım sıralamasına yükseltmeyi gaye ediniyoruz. Yandaki illerimizden de, gelişmekte olan ilimiz amacıyla destek beklediğimizi izah etmek istiyorum. Özellikle başka illere bakılırsa, desteğe elan fazla ihtiyacı olan ilimiz üzere, gelişmekte olan şehirlere zait ayrımcılık yapılmasını birlikte arzu ediyorum. Serencam yerine Bingöl’dahi KGF Desteklerinin Lansman Lansmanını beğenmek istediğimizi izah etmek istiyorum. Cemi üyelerimizin bu fonu kullanabilmesi amacıyla elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz” diye niteleyerek konuştu. – BİNGÖL

Share: