EKPSS kura yerleştirmeleri üzere müracaat alınacak

ÖSYM, EKPSS ad çekme atamaları için referans kılavuzu yayımladı. Kuraya akmak için başvurular 30 Kasıma kadar alınacak

ÖSYM, EKPSS kura atamaları üzere referans kılavuzu yayımladı. Başvurular 30 Kasıma kadar alınacak.

2020-EKPSS: Ad Çekme Usulüyle Yapılacak Yerleştirmeler üzere Müracaat Alınması

7 Küçük Ay 2014 tarihli ve 28906 mahdut Resmi Ceride yayımlanarak yürürlüğe giren Sakat Amme Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Üzerine Talimatname” uyarınca kura usulüyle yapılacak yerleştirmeler için adaylardan referans alınacaktır. Kuraya; beş/ortaokul/ilköğretim ile özel terbiye aksiyon uygulama merkezi veya okulu mezunu olan yahut EKPSS’nin geçerlilik süresi ortamında mezun olabilecek durumda olan mânialı adaylar başvurabileceklerdir. Bu adaylar sınava girmeyecek, takkadak kuraya gelmek amacıyla referans yapacaklardır.

EKPSS/Kuraya süzülmek için referans yapacak adaylarınbaşvuru işlemleri, 1830 Son Teşrin 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri yoluyla veya bireysel olarak saat 09.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Cümbüşlü uygulamasından yapabileceklerdir. EKPSS Kura bariyer bilgisi namevcut ve başvurusunu tıpkısı referans merkezi aracılığıyla yapacak olan adayların, müracaat açmak üzere ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden geçmiş bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Familya, Faaliyet ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir musaddak “Yöre Kabul ve Üstlenme Beyanı” belgesini edinmeleri gerekmektedir.

Adaylar kura üzere başvurularını, ÖSYM referans merkezlerinden 30 Teşrinisani 2020 tarihi himmet saati bitimine kadar yahut ÖSYM Namzet İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr ile ÖSYM Namzet İşlemleri Mobil Uygulamasından 30 Son Teşrin 2020 tarihi saat 23.59’a büyüklüğünde yapabileceklerdir. Kura amacıyla referans işlemi yapıldıktan bilahare müracaat ücreti, 18 Son Teşrin-01 Ara 2020 tarihlerinde namzet yoluyla yatırılacaktır. Ecir yatırma işlemleri, bankadan ifa yapacak olan adaylar için 1 Meyan 2020 tarihinde düzentileme saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’üstelik kayran düz “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartıyla yahut vezneci ATM’leri ve online bankacılık üzerinden ifa yapacak adaylar için 01 Mabeyin 2020 tarihi saat 23.59’da sona erecektir

EKPSS/Kuraya, 657 çevrilmiş Heybet Memurları Kanunu’nun değişik 48’inci maddesi 7’inci fıkrası dünya diğer koşulları haiz adaylar başvurabilecektir. EKPSS/kuraya; 07/02/2014 günlü ve 28906 dar Resmi Ceride’üstelik yayımlanarak yürürlüğe giren “Mânialı Amme Personel Güzel Sınavı ve Engellilerin Büyüklük Memurluğuna Alınmaları Üzerine Talimatname” hükümlerine akıllıca arz az %40 ve üstünde sakat olanlar başvurabileceklerdir. “Hususi Yetişek İş Aplikasyon Merkezi (Okulu) Tahsil Belgesi”ne ehil olanlar, 2020-Ad Çekme’ya başvurabileceklerdir. 2020-EKPSS’ye başvurusunu mütemmim adaylar (sınava girmeseler bile), 2020-Ad Çekme’ya başvuramayacaklardır.

2020-EKPSS/Ad Çekme ‘ya başvuracak adayların Ek’te meydan alan 2020-EKPSS ve Ad Çekme Müracaat Kılavuzunu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Kamuoyuna nazikâne duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Müracaat Kılavuzu

Aday Müracaat Formu

Müracaat Merkezleri

Share: