Eczacıbaşı Dynavit, namağlup liderliğini sürdürdü

Sultanlar Ligi 11. hafta tehir karşılaşmasında Bolu Belediyespor’u konuk fail Eczacıbaşı Dynavit, rakibini 3-0 mağlup ederek ligin evvel yarısını galibiyetle tamamladı.

Misli.com Sultanlar Ligi’nin nağmalup lideri Eczacıbaşı, yengi serisine devam ediyor. Ligde 11. hafta talik maçında Bolu Belediyespor’u 3-0’la güzeşte turuncu-beyazlılar, evvel yarıyı galibiyetle kapatarak liderliğini sürdürdü. Eczacıbaşı, Tijana Boskovic ve Gülme Baladın’ın etkin oyunuyla maçın önceki setini 25-16 kazandı. İkinci ve üçüncü setlerde da rakibi karşısındaki etken performansı sürdüren İstanbul ekibi, 25-16 ve 25-21’lik küme skorlarıyla maçı 3-0 kazandı. Kaydettiği 13 sayıyla Hande Baladın maçın genişlik skorer ismi oldu.

Karşılaşma sonrası görüşlerini aktaran milli kütör Hande Baladın, “Öncelikle, herkesin eskimemiş yılını kutluyorum. Kaldığımız yerden bitmeme ediyoruz ve yılın önce maçında girmek istiyorduk. Faal performansımızla aldığımız bu galibiyetle bu arada ligin ilk yarısını yenilgisiz lider aynı şekilde tamamlamış olduk. Mızıka arkadaşlarımı gösterdikleri performanstan çevre kutluyorum. Önümüzde ciddi benzeri proses var. Geçmiş Şampiyonlar Ligi, sonrasında bile Fenerbahçe derbisine hazırlanacağız” dedi.

Eczacıbaşı Başantrenörü Ferhat Akbaş ise, “İkinci yarı için yaptığımız dokunaklı hazırlıklardan sonradan başlangıç açısından gani benzeri karşılaşma oldu. Parçalanmamış oyuncularımızı oynatma fırsatımız oldu, herkesi hat oyulgamak amacıyla gani aynı maçtı. Bundan sonrasında da mukavim maçlar bizi bekliyor. Çokça gelişmemiş zamanda dayanıklı bire bir fikstürümüz var, bu süreci arz ferah şekilde atlatabilmek amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Salon: Eczacıbaşı Spor Salonu

Eczacıbaşı Dynavit: Mısır Yasemini, Ognjenovic, Gülme, Beyza, Boskovic, Voronkova, Öncü (L),

Saliha, Elif, Jack-Kısal, Heyrman, Varak, Aybüke

Bolu BLD: Cansu, Kodala, Seher, Dixon, Buket, Kraliçe, Selin (L), Tuana, Sır, Selin (L),

Hilal

Setler: 3-0 (25-16, 25-16, 25-21)

Müddet: 68 an (21,23,24) – İSTANBUL

Share: