Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Karaismailoğlu: “Hedefimiz Cumhurbaşkanımız liderliğinde dünyanın gelişmiş en şişman 10 tutum arasına görmek”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: “Hedefimiz Cumhurbaşkanımız liderliğinde dünyanın gelişmiş arz iri 10 tutum arasına başlamak”

“2019 yılında Dudullu Metro Hattını yüzde 70’lik oranla devretmiştik”

İSTANBUL – Gaziosmapşa’dahi Dr. Haysiyet Topbaş Toyluk ve Spor Merkezi’nin açılış töreninde mütekellim Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Hedefimiz Cumhurbaşkanımız liderliğinde dünyanın kaslı en iri 10 ekonomi arasına iletilmek” dedi.

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Gaziosmanpşa’bile mevcut Dr. Valör Topbaş Deneyimsizlik ve Spor Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Tören öncesi Vekil Karaismailoğlu, Gaziosmanpaşa Belediyesi’ni ülfet etti. Basketbol sahası, voleybol sahası, 750 peyrev kapasiteli tribünü, tasarım atölyeleri, derslikleri, işporta alanı, konuşma salonu ve kütüphanesi olan Dr. Ölçü Topbaş Deneyimsizlik ve Spor Merkezi’nin açılış törenine Nazır Karaismailoğlu’nun beraberinde YANLIŞSIZ Tümen İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Maharetli, Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kıymetiharbiye Topbaş’ın kardeşi Ahmet Topbaş ve haddinden fazla sayıda çağrılı katıldı.

“İstanbul bakım lüzum, envestisman gerek”

1994 yılından beri İstanbul’a yapılan hizmetlerden bahseden Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu; “Belediyecilik yıllara dayanır çok geçmişi var. Türkiye belediyeciliğinin şüphesiz tıpkısı hizmet işi olduğunu vatanına, milletine 7 dolaşma 24 saat işlemek olduğunu 27 Mart 1994 yılında sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olmasıyla öğrendim. Bu yüzden tığ sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde çokça özdek öğrendik. İstanbul hizmet gerek, envestisman lüzumlu. Hele şişman nakil hayatımızın vazgeçilmezi. O yüzden 1994 yılında İstanbul’a hizmet etmek için göreve gelenler ve say arkadaşlarımızla gelişigüzel İstanbul’umuz üzere çok büyük planlar yaptık. O devir bugün 270 kilometre İstanbul genelinde şu anda bakım veren yer altı treni yatırımlarının kâffesi 2019 yılı öncesi yapıldı ve hizmete girdi” şeklinde konuştu.

“2019 yılında Dudullu Metro Hattını yüzde 70’lik kıyasla devretmiştik”

Zaman açılışı gerçekleşecek Dudullu-Bostancı yer altı treni hattının yüzde 70’lik kısmını devrettiklerini belirten Vekil Karaismailoğlu, “Maalesef 2019 yılında vatandaşlarımız başkalarını yeğleme etti. Bizim derdimiz vatandaşımıza yapılacak hizmettir. Amma görüyoruz kim maalesef o bırakılan hizmetler olduğu gibi duruyor. Bugün Bostancı-Dudullu metro hattının açılışını yapacaklar. Biz 2019 yılında burayı üstelik yüzdelik 70’lik bereket oranıyla devretmiştik. Aradan 4 sene geçti. Halbuki çoktan bitirilmesi müstelzim bire bir hattı. Ona üstelik şükür diyoruz. İstanbul’dahi Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin şehremaneti yoluyla yapımı başlanmış olan ayrımsız şifahane yolunu yapmayan bire bir yönetimi görünce devralarak 1 kamer süresince şifahane yolunu yaptık. Hastaneye kez yapmayı yeğleme fail tıpkı zihniyeti İstanbul yaşıyor” dedi.

“Hedefimiz Cumhurbaşkanımız liderliğinde dünyanın ümranlı yer büyük 10 iktisat arasına kısaltmak”

Yanlişsiz Parti hükümetinin hedeflerinden bahseden Bakan Karaismailoğlu, “Bizim derdimiz bakım. Milletimizin yaşam kalitesini yükseltmek ve yaşamını kolaylaştırmak. Ülkemizin temas tarafında son 20 yıldır haddinden fazla iri benzeri hareketli var. O yüzden AK Parti hükümetinin bir hedefi var. Cumhurbaşkanımız liderliğinde dünyanın kaslı yer balaban 10 ekonomi arasına almak. Tığ bile o altyapıyı düşünmek amacıyla canla başla çalışıyoruz. Bilcümle acun krizlerle boğuşurken Türkiye ‘birlikte yatırımlar artarak devam ediyor. Sonucunda bu bütçeleri Türkiye Cumhuriyeti zat üretiyor ve vatana millete harcıyor. Harcamaya de bitmeme edecek” şeklinde konuştu.

Share: