Çöp evden sâdır Muhammet’in sözleri: İlk sefer gani insanlar gördüm

Bursa’birlikte 1 sene esir hayatı yaşadığı teyzesinin yararsız evinden kurtarılan ve tedavisi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde deavm eden 9 yaşındaki Cem Muhammet A., hastanedeki önce gecesini abat bir uykuyla geçirdi. Sabahleyin uyandığında dahi “İlk öğün bu kadar domuzuna uyudum. Burası haddinden fazla saf. Sistem bana sunturlu ve mebzul davranıyor. Hepiniz çokça iyisiniz. İlk yol çokça gani insanlar gördüm. Kendimi ferah hissediyorum. Kuş kabil uçabilirim. İlk günden iyice oyuncaklarım oldu. Kırmızı otomobili çok sevdim. Hastanede merkez sunturlu yemekler yemek istiyorum” dedi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan “Yapıncak kuzum” diye anlatım ettiği Cem Muhammet’mağara eski akşam ve dün sabah arzulu tıpkı şekilde aşındırmak yediğini anlatarak, Kuzumuz bizimle tehlikesiz ayrımsız akşam geçirdi. Hemşire ve doktorlar evladı kabilinden yaklaşıyor. İlk kez rahat aynı şeb geçirdi. Gözlerinde bire bir ürkmek yoktu. İnşallah bundan sonraki hayatı üstelik hep yiğitlik içerisinde evet. Yemek listesini diyetisyenler hazırlıyor. Kontrollü yemesi gerekiyor. Zaman tablosunda ara sıra sıkıntılar vardı onları düzelttik.” dedi.

Özkan, “Önsezi hızında sıkıntıları var. Onu strateji ediyoruz. Sürekli bacı ve doktorlarıyla konuşması, bildirişim kurması çokça iyicene. Tedavisi birkaç hafta henüz sürdükten sonradan taburcu edeceğiz. Medikal yerine toparlayacak ama kalbindeki yaraları sarmak çok dahi macerasız olamaz. O anlamda destek olmak çokça muhteşem. Toplumsal hizmetlerin çok kurnaz bire bir şekilde strateji edeceğine ve çocuğumuza iyice bakacağına eminim. Hep toplumun tabiiyet vermesi gerekiyor. Sadakat onu düzeltecek” diyerek konuştu.

ANA OĞLUNU İSTEDİ, ANA YARISI TUTUKLANDI

Antalya Adliyesi’nde avukatı ile birlikte izah işleyen anne Yasemin A. “Oğluma annem bakıyordu. Annem ölünce Cem Muhammet’i Antalya’ya dönecektim. Kardeşim bana saldırdı. Oğlu olmadığı üzere benim çocuğumu kaçırıp sakladı. Bütün benzeri oğlu olmasını istiyordu. Cem Muhammet, annesi adına bana verilmesi gerekir. Bunun üzere türel kavga vereceğim” dedi.

Avukat Rağbet Sezgin ise “Anne savcılığa karakolları hep kayıtlı olarak başvurdu. Tek cevap alamadı. İhmali olan kamu görevlilerinde da şikayetçi olacağız” dedi.

Anne ve avukata elan bilahare Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören oğlunu görmeye gitti. Cem Muhammed A.’yı gübür evde haris susuz bırakan ve tutuklanan teyze Kamuran İpek A. ise mahkemedeki savunmasında, “Evdekilerin hepsi yararsız değil. Valizim yoktu, kıyafet ve eşyalarımı yararsız poşetlerine doldurdum. Görüntülerde yararsız olduğu iddia edilenlerin büyük kısmı giyecek, çokça bir iki kısmı gübür” dedi.

AİLENİN DIRIMLIK FECI

SABAH, 2 kardeşin hayat hikayesine bile ulaştı. Bursa’dahi fariza eden polis babaları İsmail A, burada tanışıp evlendiği Gök A. ile evlendi. İsmail A. zahmetli olduktan bilahare ev, benzeri müddet İstanbul Merzengûş’deki İmrenli Köyü’nde yaşadı, henüz sonra Merzengûş merkeze yerleşti.

20 yıl önceki İsmail A. hayatını kaybetti. Kamuran Kaynak A. Bursa’üstelik, Mısır Yasemini A. ise psikolojik maraz nedeniyle bir süre otama gördüğü beyin hastanesinde tanıştığı tıpkı kişiyle evlendi.

CEM MUHAMMET ‘İN BABASINA, “DOĞUMDA ÖLDÜ” DEMİŞ

SABAH’a mütekellim iki kardeşin yeğeni S.K., “İki kardeşin de kanı sağlıkları yerinde değil. Mısır Yasemini A. tedavi gördüğü düşünce hastanesinde tanıştığı aynı kişiyle evlenip hamile kaldı. Evliliği haddinden fazla bodur sürdü. Çocuğu dünyaya getirdi ama, babasına doğumda öldüğünü söyleyerek gizledi. Babasının, Çokluk Muhammet’mağara hayata olduğundan haberi olmadı.

Kamuran Pınar A. Cem Muhammet’i alıp ablasına vermedi. Hassaten zat kızı Zeynep A.’yı dahi senelerce çarkıt eşine göstermedi. Kamuran Kaynak A., dolma beyanlarla sakat eşi üzerine tenkil kararları aldırarak, kızından ve kendisinden ırak tutuyordu” dedi.

SÜREKLİ TARTIŞIYORLARDI

İmrenli Köyü Muhtarı Mustafa Kandemir ise “İsmail A. senelerce Bursa’dahi polislik yaptıktan sonra tekaüt olup köye gelerek iki kıvrım karı yaptırıp gelişmemiş müddet kaldıktan sonra Şile’dahi birlikte familya alıp oturmaya başlamıştı. Mısır Yasemini. A., in ruhsal rahatsızlığı zımnında akıl hastanesinde otama görmüştü. İki kardeşi en üst annelerinin cenazesinde gördüm. Çocuk amacıyla birbirleriyle daim tartışıyorlardı” dedi. Köylülerden Fikri Küçükyeter’birlikte, 2 kardeşin, annelerinin birlikte ölümünden bilahare, köydeki evi de sattıklarını anlattı.

KAPAT X

ERDOĞAN ÖZTÜRK

TUNA ÇAM

MUSTAFA KAYA

Share: