Ortaöğretim mezunu düzme doktor! Tanınmaz hale geldi

İstanbul’da mevcut özel benzeri beğenilen merkezine giden 55 yaşındaki Gülseren Ö., 2012’de yüzünün çeşitli yerlerine dolgu yaptırmak üzere İstanbul Şişli ve Osmanbey’de kâin hususi tıpkı polikliniğe başvurdu.

Sabahleyin gazetesinin haberine göre Gülseren Ö., yaptığı görüşmeler neticesinde yüzünde mevcut kırışıklıkların giderilmesi üzere dolgu yaptırmak istediğini söyledi. Klinikte bulunan Aysel A., Gülseren Ö.’ye iddiaya göre Bulgaristan’da doktor olduğunu söyleyerek namına rica ettiği işlemleri uygulayabileceğini belirtti.

SENTETİK MADDEYLE DOLGU

Gülseren Ö., fiyatta anlaşma sağladıktan sonradan dolgu operasyonu amacıyla iki ayrımlı klinikte bıçak altına yattı. Kendisine yapılan dolgu operasyonundan sonra evine revan Gülseren Ö.’nün yüzünde, dudaklarında ve boynunda şişlikler meydana geldi.

Vücudunda yaşadığı değişikliği klinikte mevcut kişilere belirten Gülseren Ö., şişliklerin eğreti olduğunu cevabını aldı. Gülseren Ö., şişlikler inmeyince hastaneye başvurma ederek tedavi altına alındı. Mağdur kadın burada yüzüne “Beautical5” isimli bire bir maddenin uygulandığını ve bu maddenin bireşimli olduğu bilgisini aldı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Yüzünde kâin şişler ve morlukları fotoğraflayarak savcılığa başvuran Gülseren Ö., yüzüne dolgu uygulaması özne Aysel A., hususi kliniğin sahibi Melike D. ve tıpkı ayrıksı kliniğin sahibi olan Sebiha L. üzerine cürüm duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı vasıtasıyla 2017’de başlatılan anket tamamlandı. İşlemi gerçekleştiren Aysel A., iki kliniğin yetkilileri Sebiha L. ve Melike D. üzerine iddianame düzenlendi. 3 yıla büyüklüğünde hapisleri istendi. Dolgu işlemi fail Aysel A., ifadesinde gerçekleştirdiği operasyonları kabul etti. Aysel A.’nın Bulgaristan’da doktor olmadığı ve ortaöğretim mezunu olduğu ortaya daha çok.

Share: