CHP “Sayısal Emek ve Düzentileme 4.0 Çalıştayı” ile Hesaplı Sağgörü Belgesinin Temellerini Atacak

CHP Say Büroları ve İstanbul Planlama Ajansı iş birliği ile yarın İstanbul’da; “Sayısal Faaliyet ve Faaliyet 4.0 Çalıştayı” yapılacak. CHP Düzentileme Büroları Koordinatörü ve Umumi Başbuğ Yardımcısı Ege Ağbaba, Sayısal Çalışma ve Mesai 4.0 Çalıştayı’nda CHP’nin Türkiye’yi ikinci yüzyıla hazırlayacak ekonomik basiret belgesinin çalışma ve mesai yaşamı ile ilgilendiren atacağı adımlar ve temel politikalarının altyapısının oluşturulacağını belirtti.

CHP Düzentileme Büroları ve İstanbul Planlama Ajansı işbirliğiyle, 7 Aile Cumartesi günü İstanbul’da; Dijital Say ve Say 4.0 Çalıştayı yapılacak. Çalıştayda dijitalleşme ve mesai üzerine bilirkişi akademisyenler, sendika temsilcileri ve sivil cemiyet örgütleri kayran alacak. CHP Himmet Büroları Koordinatörü ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, çalıştayın bu alanda işlenmiş arz büyük çalışmalardan biri olacağını belirtti.

İstanbul Planlama Ajansı Florya Kampüsü’nde gerçekleştirilecek Çalıştay, 09.30’da İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, CHP İşçi ve Vazifeli Sendikaları, Esnaf ve Patika Odaları STK’lardan mesul Genel Komutan Yardımcısı Iye Ağbaba ve CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun açım konuşması ile başlayacak.

“DİJİTAL EKONOMİ, DİJİTAL FAALIYET”

Çalıştayda, “Sayısal Iktisat, Sayısal Emek” antetli önce celse gazeteci Emin Çapa moderatörlüğünde yapılacak. Oturumda İstanbul Ustalık Üniversitesi (İTÜ) Fen, Uygulayım Bilimi ve Toplum Programı Kurucusu Prof. Dr. Hacer Ansal, ODTÜ İktisat Bölümü, Malumat ve Uygulayım Bilimi Politikaları Araştırı Merkezi’nden Prof. Dr. Erkan Erdil konuyla ilişik yemek yapacak.

“YARATICI ENDÜSTRİ, ŞEHIR VE DİJİTAL HIMMET”

“Doğurucu Uran, Kent ve Dijital Himmet” antetli oturumu Gazeteci Zeynep Gürcanlı yönetecek. Oturumun konuşmacıları; Hükûmet Merkezi Üniversitesi Güzelce Sanatlar Dizayn ve Mimari Fakültesi Yaratıcı Firez Endüstrileri Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden Dr. Öğretim Görevlisi Erman Demir, Rabıta Etkileşimli Öğrenme Derneği’nden, Siyaset Bilimci Dr. Kraliçe Öztan, İBB Enstitü İstanbul İSMEK Uzaktan Eğitim Merkezi Yöneticisi Soner Parıltı olacak.

DİJİTAL DÜZENTILEME VE ÇALIŞMA DIRIMSEL”

“Sayısal Emeğin Geleceği: Amme Politikaları Üstüne Buyurmak” başlığı ile ele alınacak atölye çalışmalarından 1’nolu Işlik “Sayısal Say ve Himmet Hayatı”nı ele matlup. Ankara Üniversitesi Panel Bilgiler Fakültesi, Mesai Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden  Prof. Dr. Pek Özuğurlu atölye başkanlığını yaparken, Türk-İş Uzmanı Dr. Güven Savul, Kargaşa Üniversitesi/ Ünye İİBF İktisat Bölümü’nden Dr. Müstakil Dayanıksız, DİSK İstanbul Mıntıka Temsilcisi Asalettin Arslanoğlu, Elektronik Beyin Mühendisleri Odası Temsilcisi İlhami Türkdoğan, İBB İş Sağlığı Güvenliği Müdürü Dr. Özkan Kaan Karadağ ile İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Prof. Dr. Erkan Sucu çalışmalara katılacak.

“DİJİTAL MESAI VE ÜLFET”

Başkanlığını CHP Faziletkâr Sıkı Müesses Üyesi Av. Gülşah Bahir Atalar’ın yaptığı “Dijital Düzentileme ve Hususiyet” antetli Atölye çalışmasına Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İş Hukuku bölümünden Prof. Dr. Garaz Burcu Yıldız, Emek ve Toplum Dergisi Umumi Nişane Yönetmeni Dr. Misyon Fedakârlık ve TPE Bellik ve Patent Vekili Avukat Mehmet Yüksek Köksal yardım sunacaklar.

“DİJİTAL EMEK VE TOPLUMSAL POLİTİKALAR”

Işlik Başkanlığını CHP Genel Komutan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın’ın yapacağı “Sayısal Çalışma ve Toplumsal Politikalar” antetli 3 No’lu işlik’de ise Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Prof. Dr. Kurtar Tanyılmaz, Gaziantep Üniversitesi İslahiye İİBF’den Doç. Dr. Ferit Serkan Öngel, Bilgisayar Mühendisleri Odası Başkanı Toplama Nuri Aldaş, İPA Içtimai Politikalar Ofisi Koordinatörü Zelal Sarp,Hak-İş Uzmanı/ Projeler Koordinatörü Recep Atar çalışmalara katkı sunacak.

Dijital Say ve Düzentileme 4.0 Çalıştayı serencam bildirgesinin açıklanmasıyla sona erecek.

Share: