Büyükşehirden aşevine umum aldatmak desteği

Büyükşehirden aşevine el ekmek desteği

ŞANLIURFA – Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle kente kazandırılan El Savmak Fabrikasından çıkan ekmekler, Aşçı Derneğindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Aşevinden yemek almaya gelenler ahali ekmekten mutlu olduklarını dile getirdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği umum atlatmak fabrikasında üretilen ekmekler aşevindeki gerekseme sahibi ailelere ulaştırılıyor. Her çağ 100 bin ekmek üretiminin yapıldığı el savmak fabrikasından çıkan yunak ekmeklerden 3 bin tanesi aşevine gönderiliyor. Rastgele dönem kısaca bin 200 ailenin kemirmek ihtiyacının giderildiği aşevinden yemek almaya mevrut vatandaşlar halk ekmekten mutlu olduklarını dile getirdi.

Herhangi Bir zaman gerekseme sahibi ailelere destek veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül, 32 yıldır kentte bakım veren Şanlıurfa Aşevi Derneğini ziyaret etti. Aşçı Derneği sorumlusu Mehabetli Topal ile alay malay kemirmek yapılan alanları gezen Başbuğ Beyazgül, vatandaşlarla yakından ilgilendi. Aşevinden kemirmek almaya gelen vatandaşlarla kardeşçe eden Başbuğ Beyazgül, gelişigüzel ahit ihtiyaç sahibi ailelerin yanı sıra saha aldıklarını söyledi. Vatandaşların korkulu sevgisi ile karşılanan Komutan Beyazgül’e teşekkür fail kadınlar, “umum savsaklamak çok adamakıllı, SAVUŞMAK evinde halk ekmeğin dağıtılmasından mutlu olduk. Hamam ve taze atlatmak yiyoruz” diyerek umum ekmeğe olan memnuniyetlerini dile getirdi.

“Vatandaşların memnuniyeti bizleri bahtiyar ediyor”

Değme bölüm 100 bin ekmekle seri üretime başlayan ahali ekmek fabrikasından üretilen ekmeklerden vatandaşların mutlu olmalarının kendilerini mutlu ettiğini anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “32 yıldır burada verilen hizmeti takdir etmemek kabil değil, yaptığımız karı ziyaretlerinde EKMEK evi olmazsa bir nice eve kemirmek gitmeyecek ve o insanlar açgözlü uyuyacak. Komşusu açken tok yatanlar bizden değildir, bu sorumluluk altından bizleri kaldıran tıpkısı NANIAZIZ ocağı burası ve bu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Halk ekmeğini kurduk. El ekmeği halkımızın emrinde, henüz önce da buraya savmak yardımı yapıyorduk. Bundan Sonra Ahali aldatmak fabrikasından sâdır ekmeklerimizi buraya gönderiyoruz. Ne büyüklüğünde ekmeğe ihtiyaçları varsa umum ekmekten kendilerine göndereceğiz ve göndermeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımız ekmeklerimizi çokça beğeniyorlar. Haddinden Fazla hoşlarına gidiyor ve bu da bizleri çokça kıvançlı ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere gitmek ayrımsız ibadettir ve buradaki tıpkı insanın evine ısıdam atlatmak götürmesine dil atılmak cesim aynı duadır, aynı sevaptır, Cenabıhak yanında geçer tıpkı ibadettir. Buradaki insanlar beribenzer ihtiyaç sahibi insanlar ama gönülleri zengin insanlardır. Bire Bir belediye başkanı yerine yapacağımız gelişim bunlara tığ destek olacağız. Böyle bütün birlikte akıntı edeceğiz kim gerekseme içerisinde kalmasınlar. Evlerinde sobaları yansın, evlerinde odunları olsun evlerinde ısıdam yemekleri olsun. Aç ve açıkta kalmasınlar bunun amacıyla bilcümle birlikte işlemek zorundayız. Bu kısacık dünyada bu insanlara yapacağımız iyilik tabii kim çokça geçer not olacaktır” dedi.

32 yıldır Şanlıurfa EKMEK Evi Derneğinde yunak kemirmek çıkardıklarını anlatan Aşçı Sorumlusu Ulu Topal ise, “32 yıldır aşevimizde ısıdam aşındırmak çıkarıyoruz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül, bu güne büyüklüğünde yardımcı olmuş ve olmaya de bitmeme ediyor. El paketlemek fabrikasından bize 3 bin savuşturmak gönderiliyor. Bundan belde Başkanımıza teşekkürname ediyorum. Halk aldatmak fabrikasından gelen ekmekler çokça birinci sınıf ve buradan aşındırmak düzlük vatandaşlarımızın tamamı el ekmekten memnunlar” diyerek konuştu.

Share: