Beklendiği kabilinden oldu! Yeryüzü düşük puanlı daire başkanı öğretim görevlisi oldu!

Karamanoğlu Mehmet As Üniversitesinin 84 adayı elediği öğretim görevlisi alımında arz bağan puanlı namzet olan Kütüphane ve Belgeleme Daire Başkanı öğretim görevlisi oldu!

12 Mayıs 2022 günlü, “Akademik Kadroya Başvuruda Bakım Süresi Şartı Arandı, Sadece Dört Can Girebilecek” başlıklı yazımızda, Karamanoğlu Mehmet Satma Üniversitesi aracılığıyla car edilen Toplumsal Ulum Çığır Yüksekokulu Otel Aşçı ve İkram Hizmetleri Bölümü Turizm İşletmeciliği Programı Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuran 84 adayın 1 inci aşama kol amacıyla bakım süresi şartını taşımadığı gerekçesiyle elendiği, bu sebepten dolayı sınava yalnızca dört kişinin gireceği, bu kişilerden birisinin üstelik halen üniversitede çalışan bire bir idareci olduğuna dikkat çekmiştik.

Yapılan mukayyet sonucu hangi efsus ki aritmetik ettiğimiz gibi neticelendi.

Onlarca kişinin kanuncu yerine kesinleşmemiş tıpkı hizmet süresi şartından elendiği bu alımda sınava bile iki güç gelmeyince ilişik Üniversitede Katalog ve Tevsik Daire Başkanı kendisine görev özne aday sınavda 81 puan alarak kudretli oldu.

Karamanoğlu Mehmet Eş Üniversitesinin onlarca adayı akademik kadrolarda uygulanması benzer olmayan bakım süresi şartından elemesi ve sonrasında de kendi bünyesinde müteharrik aynı yöneticinin kazanması, ait kadronun mezkûr kişiye özel kendisine bu şekilde açıldığının aynı nevi kanıtı olmuştur.

Bu sebeple, icap sınavda kaybeden veya dolay değerlendirme aşamasında bakım süresi şartından dünya elenen adayların bu kadroyla ilgili şikayette bulunmasının müfit olacağını değerlendiriyoruz!

Share: