Bedelci askeriye yerlerinin açıklanması otobüs bileti aramalarını yüzde 135 artırdı

Gezi sitesi Enuygun’un verileri, bedelli askerlik yapacak kişilerin askeriye yerleri ve sevk tarihlerinin açıklanmasından sonraki 3 saat içinde otobüs bileti aramalarının yüzde 135 arttığını ortaya koydu.

Şirket açıklamasına göre, bedelci askerlik yapacak kişilerin askeriye yerleri ve sevk tarihlerinin açıklanması, otobüs bileti aramalarının 3 saat içerisinde yüzde 135 artmasını sağladı.

Yapılan açıklamanın ardından askeriye yerini öğrenenler ve irsal tarihi 2 Gücük Ay olanlar otobüs bileti aramalarına yöneldi.

Enuygun.com’un verilerine göre 18 Eş tarihinde en çokça otobüs bileti araması yapılan evvel üç rota İstanbul- Amasya, İzmir- Erzincan ve Bursa-Amasya oldu.

Enuygun.com’un gönderme tarihinden aynı ahit öncesi olan 1 Gücük Ay tarihi amacıyla otobüs bileti verilerine göre rekor artış Amasya şehrine ait.

Açıklamanın yapıldığı 18 Karı tarihinde Amasya otobüs bileti aramaları ayrımsız ahit önceye bakarak yüzdelik 5233 çoğalma göstererek rekor kırdı. Isparta otobüs bileti aramaları yüzdelik 3000, Manisa otobüs bileti aramaları yüzdelik 1250 ve Bilecik otobüs bileti aramaları yüzde 100 artım göstererek Amasya’yı takip fail şehirler oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enuygun Otobüs İş Geliştirme Müdürü Utku Akva, bedelci askeriye yerlerinin açıklanmasıyla alay malay Amasya ve Isparta kadar yoğun pervaz gerçekleşmeyen rotalara otobüs bileti aramalarının artmasının çok alışılagelen olduğunu belirterek, “Zira az sayıda uçuşun gerçekleştiği rotalarda pervaz sayıları talebi karşılamıyor ve insanlar otobüsle seyahate yöneliyor.

Bilecik ve Manisa gibi hava meydanı sıfır şehirlerde askerlik yapacak şahıslar ise gidecekleri yere henüz konforlu benzeri şekilde gerçekleşmek üzere otobüse yöneliyorlar diyebiliriz. Bu artışlar tabii ki atıf tarihleri yaklaştıkça bilet bulamama endişesine ya dahi bilet fiyatlarının artış ihtimaliyle de yakından ilişkin.” ifadelerini kullandı.

Share: