BAYRAMPAŞA’DA ESKİ EŞE KİMYASAL MADDELİ SALDIRI

Bayrampaşa’de kıvrak, 2 bala annesi Yasemin Aksoy (32), 12 sene evli kaldığı Yusuf Çavdar (36) ile aynı sene önceki boşandı. Ayrılığın peşi sıra bozuk eşini taciz eden Yusuf Çavdar üzerine, tenkil kararı verildi. Ancak Çavdar eski eşini erinçsiz etmeye devam etti. Aksoy, çocuğunu hastaneye götürdüğü tam üstelik sakat eşi marifetiyle darbedildi.

KİMYASAL BAP FIRLATTI

Yasemin Aksoy, esbak dönüş sabah saatlerinde bile Bayrampaşa’daki evinden işe müracaat etmek için ayrıldı. Bu tam park halindeki araçların arkasına gizlenen Yusuf Çavdar, Aksoy’un yolunu kesti. Çavdar tıpkısı müddet tartıştığı kadınının yüzüne, “Güzelliğine mi güveniyorsun?” diyerek kimyevi bap attı. Yasemin Aksoy keder içinde çığlıklar atarak yardım istedi. Komşuları ve çevredekilerin yardıma koştuğu kadın, hastaneye kaldırıldı. Vücudunun mütenevvi yerlerinden yaralanan avrat, bozuk eşinden şikayetçi oldu. Harekete sabık polis güçleri, Yusuf Çavdar’ı yakaladı.

“3 EL UZAKLAŞTIRMA KARARINI İHLAL ETTİ”

Yaşadığı tırsmak komple anları anlatan Yasemin Aksoy, “İşe gitmek için evden çıktım. Sokakta yürürken sakat eşim önümde durdu. Çabucak ‘Güzelliğine mi güveniyorsun? Seni öldürmeyeceğim ama, süründüreceğim’ diye niteleyerek bana doğru aşama attı. Ben tıpkısı şey yapacağını düşünmedim çünkü, elleri cebindeydi. İlerlemeye başladığımda belli belirsiz itici aynı akarsu hissettim. Gözlerimi kapatıp yüzümü korumaya aldım. İkinci bire bir kadem yaptı, belli boynuma geldi. Yere kapaklandım ve bağırmaya başladım. O sırada gözlerim kapalıydı. Ateş çığlığa apartmana koştum. Babam ve annemden müzaheret istedim. O ara komşular yardım ettiler. Mahallemizden ayrımsız komşu yüzümü yıkamış. O sayede yüzümde hafif yanıklar oldu. Boynum elem halde. Uzaklaştırma kararı olmasına karşın, sonsuz peşimdeydi. Atölyeme curcunalı araç cihazı yerleştirmişti. Şikayette bulundum, hiçbir ceza almadı. Üç el uzaklaşma kararını ihlal etti, ceza almadı” şeklinde konuştu.

“BİR PSİKOPAT YÜZÜNDEN İSMİMİ YÜZÜMÜ MÜ DEĞİŞTİRECEĞİM?”

Henüz ilk birlikte hastanede darbedildiğini söyleyen Aksoy, “Iri oğlumu hastaneye götürdüğüm tam, çatı önünde beni darbetti. Gine cezai işlem yapılmadı ve sonuçları bu oldu. Ölebilirdim, elan çığlık yaralar almış bile olabilirdim. Silah ya dahi bıçakla üstelik mevrut olabilirdi. Özellik kullanmış olmasından ikircim ediyorum. Hakaretli sözleri doğrusu vardı. Yani neden kayırıcı kadar evlenip, boşanamıyoruz? Benim üzere birçok insanlar var. Süreç hızlı işlemiyor. Karakola gidiyorsun bir husus yapmıyorlar. Polis memuru benim yanıma gelene büyüklüğünde, koca uçup gidiyor. Polisler üstelik ihtimal ellerinden geleni yapıyorlar amma, fazlasını yapmıyorlar. Müddeiumumi pekâlâ olsa bırakacak diyerek düşünüyorlar. Bunların bundan sonra ağırlaştırılmış bire bir ukubet almaları eşya. 3-6 ay sonradan bırakıldığında ne olacak. Yine tıpkı şeyi yaşayacağım. Bir psikopat yüzünden şehir mi değiştireceğim. Adımı, hayatımı, ismimi, yüzümü mü değiştireceğim. Avrat hakları var diyorlar amma, maatteessüf göremedim. Birçok şikayet dilekçem var. Şahsen savcının odasına daldım, ölmeyim diye. Savcı beni hariç çıkardı, ‘Ne hakla odama böyle girersin, bu hakkı nereden buluyorsun?’ dedi. İşte sonucu bile bu oldu” dedi.

“TASARLAMADIM” DİYEREK ERKIN BIRAKILMAYI KÂM ETTİ

Yusuf Çavdar polisteki işlemlerinin ardından Çağlayan’daki İstanbul Hak Sarayı’na gönderme edildi. Savcılığa çıkarılan aynasız Yusuf Çavdar ifadesinde, Mısır Yasemini Aksoy’un namına karşı uzaklaştırma kararı aldırmış olduğu halde, çocuklarının fikir gününü konuşmak üzere yanına gittiğini söyledi. Çavdar, 3 dönme evvel aldığı pas sökücüyü motorunun ayaklığındaki pası tahsis etmek üzere birlikte taşıdığını öne sürerek “Mısır Yasemini Aksoy benimle bahsetmek istemedi. Sövme yazar ‘Seninle konuşacak benzeri şeyim bulunmayan. Çocukları sana göstermeyeceğim’ dedi. Ben bile kendime bilgili olamayarak elimde kâin amerikan bar sökücüyü üstüne attım. Sonra uzaklaştım” dedi. Eski eşini gözdağı etmediğini birlikte ati süren Çavdar, yere düştükten sonradan vurmadığını ve pişman olduğunu da belirtti. Nahoş Yusuf Çavdar’ın, tutuklanması talebiyle irsal edildiği İstanbul 5. Barış Ukubet Hakimliği’ndeki sorgusunda ise yaralamak üzere gitmediğini, çocuklarını örtmek üzere gittiğini rapor etti. Çavdar, “Çabucak bana kısık laflar etmeye başladı. Bu sebeple aramızda itişme kakışma oldu. Yanımda olan motor saflık malzemesini sağa sola savurdum. Mısır Yasemini’in üstüne denk geldi. Alelhusus yüzüne makul fırlatmadım. Tasarlayarak gerçekleştirmedim. Bana çocuklarımı göstermedi. Çocuğum sökel olduğunda de bana malumat vermedi. Çocuklarımı benden dışladı. Serbest bırakılmamı murat ederim” dediği öğrenildi.

MAĞDURA BASKI İHTİMALİ DİKKATE ALINARAK TUTUKLANDI

Mahkeme kararında, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü raporuna bakarak şikayetçinin yüzünde, boynunda ve bacaklarında yüzdelik 15’lik ikinci adım acılı bulunduğunun tespit edildiğini belirtti. Yabansı Çavdar’ın olayı bilvasıta olarak akseptans etmesi, beyyine durumu, şüphelinin cızlam şüphesi, delilleri yok etme, kamuflaj ve tağyir, tanık veya mağdurları ağırbaşlılık girişiminde bulunması ihtimali dikkate alarak “Kadına karşı yalınç yaralama” suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Share: