Bakanlık uyardı: TOKİ dolandırıcılarına ilgi!

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Hane İdaresi Başkanlığı, vatandaşları, İdare’nin adını kullanarak ayyarlık fora etmek isteyenlere karşı uyardı. Açıklamada, “Değme kooperatif veya toplum örgütü vasıtasıyla bire bir talep evet dahi ön murat ya bile güvenmelik ve tıpkısı alınarak muamele yapılmamaktadır” sözleri vadi aldı.

Toplu Hane İdaresi Başkanlığı (TOKİ), serencam günlerde konuta erişmekte zorlanan sıkı gelirli vatandaşları bölük sahibi fail TOKİ’nin ismi kullanılarak, “sahtekarlık ve dolandırıcılık” girişiminde bulunulduğunun tayin edildiğini açıkladı.

TOKİ eliyle satışa sunulan konutların referans toplama, kavil imzalama, devir, doğrulama, tapu ve tıpkısı işlemlerinin tamamının, TC Halk Bankası ve TC Ekincilik Bankası’nın yetkili şubeleri marifetiyle yapıldığı vurgulandı:

“Apayrı bire bir vezneci şubesi ve/yahut şahsiyet hesapları üzerinden prosedür yapılmamaktadır. Antrparantez gelişigüzel kooperatif veya dernek vasıtasıyla tıpkı irade ya da ön temenni ya da güvenmelik ve bir alınarak muamele yapılmamaktadır. Bu sebeple size telefonla veya bizzat ulaşarak hane satışı vadeden, ödeme talep eden can veya kişilere öz saygı edilmemesi gerekmektedir. Antrparantez sizinle irtibata geçerek mal talebinde bulunulması durumunda savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın mağdurluk yaşamamaları amacıyla, İdaremizin genel ağ sayfası ‘www.toki.gov.tr’, davet merkezi ‘444 86 54’, kurumsal toplumsal iletişim araçları hesapları ve çıkışlı bankalar dışında kimseye saygınlık etmemeleri, gelişim ve muamelat yapmamaları gerekmektedir.”

Share: