Ankapark tartışmasına Vekil Kurum’dan açıklama

Siyasette Ankapark tartışması sürerken ayrımsız izah de Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Erek Gelgel’dan geldi. Gelgel, ”3 ahit ilk mevdu benzeri duruşma kararını milat kendisine görmenizi birlikte anlayamayız” dedi.

Duruşma kararıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen işsiz durumdaki Ankapark, siyasette ağız dalaşı konusu. Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Amaç Hava, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi. Belediyenin, Ankapark’ın çürümesine göz yummuduğunu söyledi. Hava, Ankapark’ın geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Ankapark’ın geleceği meselesindeki duruşların hep ayrımsız olduğunu açıklayarak sözlerine başlayan Nazır Gurur, ”Bu meselenin birileri aracılığıyla aynı siyaset malzemesi namına kullanıldığına dahi üzülerek şahit oluyoruz” dedi.

Hava’un konuşmalarından öne çıkanlar:

‘Biz hep şurası söyledik. ‘Ortada tıpkısı sevgili var, tıpkısı envestisman var ve maalesef kaderine metrukiyet edilmiş durumda. Bu sorun; milletin faydasına çözülmeli’ dedik. Bu envestisman elbet bildirme bol şekilde milletimizin lehine değerlendirilebilir dedik. Projeyi eleştirebilirsiniz, beğenmeyebilirsiniz. Projeyle ilgili hatalar bulabilirsiniz.

Ankara’nın göbeğinde kâin bu mekanın çürümesine, kullanılmayan bire bir kuzuluk dönüşmesine ayn yummanızı anlayamayız. 3 yıldır hazırladığınız, içimizi sızlatan bu manzaranın böylecene; 3 gün evvel verilmiş ayrımsız duruşma kararını milat adına görmenizi üstelik anlayamayız.

‘POLEMİK SİZİN İŞİNİZE GELDİ’

Bugünkü belgisiz murafaa durumu, sürünceme halini siz, suiistimal ettiniz. Kalem Kavgası sizin işinize geldi. Daim ayrımsız duruşma süreci, imal süreci, asayiş süreci diye bahaneler ürettiniz. Ankaralı hemşerilerimizin aklıyla küçümseme edercesine, buraya dair benzeri tasarrufunuzun olmadığını anlatıp durdunuz.

Eski vaatlerinizde olduğu üzere boş bahaneler üreterek, Ankapark’ı siyasi ikbaliniz amacıyla bir basamağa dönüştürmenize bu budun cevaz etmez. Falsolu takip etmek üzere tetikte bekleyene, doğruyu katiyen anlatamazsın. Ama tığ doğrusunu esasen ısrarla anlatacağız’

Share: