Alanya’da basamak sahibi eller mülklerini günce ve aylık kiraya veriyor

Alanya’da hane sahibi eller mülklerini günlük ve aylık kiraya veriyor

ALEMDER Başkanı Erbaş:

“Başka ülkeden geliyor. Günlük apart kabil otel kadar kiralıyorlar”

“Alanya’ya hem rüşvet namına hem bile demagojik bina kendisine zararı var”

“Gelen insanları bilmiyoruz. Özellikle bazen günlük isticar eden siteler var”

ANTALYA – Antalya’nın Alanya ilçesinde yabancıların aldıkları daireleri günlük yahut mahiye kiraya veriyor. Bu sistemin ilçeye beis verdiğini söyleyen Alanya Emlakçılar Derneği Başkanı Bağımsız Erbaş, çatı yöneticilerinin bilinçlendirilmesinin ve parçalanmamış kurumların bu konuda denetim yapması gerektiğini söyledi.

Antalya’nın cesim turizm ilçelerinden Alanya’da ecnebi mevki vatandaşlarının basamak satışı dolaşma geçtikçe artıyor. 100’ü fazla ülkeden insanın yaşadığı ilçede ecnebi büyüklük vatandaşları serencam yıllarda aldıkları konutları ise günce ve aylık yerine kiraya vermeleri belirlendi. Beledi dallı güllü yabancıların ülkelerine döndüklerinde konutlarını kiraya verdikleri belirtilirken, mikro dışında dinamik bölük sahiplerinin Alanya’ya gelmedikleri dönemlerde evlerini kiraladıkları öğrenildi. Alanya Emlakçılar Derneği Başkanı Özgür Erbaş, kira gelirlerinin faziletli olması zımnında Rusya ve Ukrayna Uyruklu basamak sahiplerinin bu girişimde bulunduğunu belirtti. Emlakçılar ile anlaşılması halinde antant yapıldığını vurgulayan ALEMDER Başkanı Erbaş, kiraya verilen dairenin faturalandırıldığını ve emlakçının rüşvet ödediğini söyledi. Bu durumun boğuk olduğunu belirten Erbaş, “Mevrut insanları bilmiyoruz. Alelhusus ara sıra günce isticar işleyen siteler var. Başka ülkeden geliyor. Günce apart gibi otel kabil tutuyorlar. Kimin olduğunu kazara, teftiş bulunmayan. Küsurat insanlar apartmana uygun insanlar mı değil mi? Bunun denetlenmesi gerekiyor” dedi.

“Alanya’ya hem idrak yerine hem üstelik demagojik çatı adına zararı var”

Bu durumun zararlarını anlatan Erbaş, günce kiralık daire işletmenin prosedürlere bağlı olduğunu söyledi. Denetimlerin arttırılması vurgusunda bulunan ALEMDER Başkanı Erbaş, “Pansiyoncular Odasına, Etiket Tebligat Sistemine anahtar olmanız geçişsiz. Giren herhangi bir kişiyi bildirmeniz gerekiyor. Amma bu başkaları bunlara uymuyorlar. Tığ bunlarla ilişkin eğitimler vererek bilgilendirmeye çalışıyoruz. Mülk üzere herhangi bir yolu deniyorlar. Bunun Alanya’ya hem algı kendisine hem bile demagojik çatı kendisine zararı var. Bu insanların aldıkları dairelerin denetlenmesi gerekiyor. otelgarni, otellere zararları var. Bina yöneticilerinin denetlenmesi geçişsiz. Binaya kimin girip çıktığı bilinmesi geçişsiz. Muhtarların bu işi imdi özümsemesi geçişsiz. Devletin parçalanmamış kurumlarının bu işin üstüne düşmesi geçişsiz” ifadelerini kullandı.

Share: