Ağrı Şehremini Sayan’a saldırış girişimiyle ilgili soruşturma başlatıldı

Dert Belediye Başkanı Savcı Sayan ve beraberindekilere güzeşte akşam saatlerinde tıpkısı ekip tarafından planlı saldırış girişimiyle ilişkin 8 birey için sormaca başlatıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, geçmiş akşam ezanı 20.15’te Sayan ve beraberindeki uray başbuğ yardımcısı ve belediye çalışanları, mahalle gezileri sırasında tıpkı grubun fiziki saldırısına uğradı.

Himaye polislerinin vaktiyle müdahalesi ve havaya keskin açmasıyla saldırganlar engellendi. Sayan, agresif grubun içerisinden zarar gıyaben uzaklaştırılarak emniyetli alana intikali sağlandı.

Şikayet konusunda fenomen ve sonrasında meydana gelen gelişmelerle ilgili Balkı Cumhuriyet Başsavcılığınca olaya müdahil 8 kişi karşı adli soruşturma başlatıldı.

– Müddeiumumi Sayan’dan konuyla ait açıklama

Ağrı Şehremini Savcı Sayan ise toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı mukayyet açıklamada, 27 Temmuz’birlikte Maksat Mahallesi’nde uray eliyle yapılan asfaltlama çalışmaları esnasında, kendisinin dahi bulunduğu bölgede, belediye başbuğ yardımcısı ve belediye personeline tıpkısı kadro vasıtasıyla saldırı girişimi yapıldığını belirtti.

Düzenlilik güçlerinin müdahale ederek olayları yatıştırdığını, saldırganların dahi gözaltına alındığını nâkil Sayan, “Olaydan sonraları bulunduğum alanın etrafında güvenliğimden mesul kişiler aracılığıyla tıpkı asayiş çemberi oluşturulmuş olup, lazım tedbirler arttırılmıştır. bahis konusu dal oruçlu kişilerce ve sanki iletişim araçları kuruluşları marifetiyle yapılan haberlerin bütünü dalavere malumat olup asılsızdır. Olayın Ağrıspor ile ya da bahsedildiği Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Veca’ya gelişiyle ilgisi bulunmamaktadır. Bunlar ağız ağıza takanak halk ve dalavere marifet ile partimizi ve belediyemizin hizmetlerini yıpratma amaçlı, bile bile tıpkı merkezden yönetilen ve yapılan haberlerdir.” ifadelerini kullandı.

Sayan, göreve geldiği günden bugüne defalarca yıldırı örgütleri, yandaşları ve sempatizanları yoluyla yapılan onlarca tehdide rağmen şehre hizmet etmeye himmet edeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Partimizi ve hizmetlerini, kucaklayıcı hizmet anlayışını her köşeye taşımaya ulaştırmaya gayret ettim, edeceğim. Otobüs giremeyen mahallelere otobüs gönderdim. Yaktılar, tekrar gönderdim. ‘Giremezsin, tek politikacı gitmedi’ dedikleri mahallelere köylere gittim, gine gideceğim. Hizmetimizi, ne tehditler hangi birlikte eksantrik tek kısık engelleyemez. DOĞRU Partimize yüzde 56 fikir vererek beni hizmetkar seçen Dert halkının yanında ve onlara bakım etmeye devam edeceğiz. Tek tehdit Sayın Umumi Başkanımızı yolundan etmediği üzere fırka neferlerini bile yolundan etmeyecektir. Biz ikbal yolculuğunun yolcusuyuz. Durmak yok, yola devam.”

Share: