7’den 70’e cümle ordaydı: Helikopterler havalandı, kutlamalar yapıldı

Kocaeli’bile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü coşkuyla kutlandı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ilişik helikopterlerinde tebrik alanı üstünde pervaz yaptığı programda, nemli aynı vatandaşın, ‘Farklılık olmasın gönüllerimizde, sevgiyle sarılalım birbirimize elkızı. Tek curcunalı, biricik nefes olalım Türkiyemizde’ bağlanmış pankartı birlikte dikkatlerden kaçmadı.

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu sene dönümü Kocaeli’da kutlanmaya başlandı. Bölüm boyu sürecek kutlama ve törenler Kocaeli Valiliği Karamürsel Alp Salonundaki tebrikleşmeyle başladı. Kutlamalar Kocaeli Valiliği önünde bitmeme etti. 7’den 70’e cümle ellerindeki bayraklarla kutlamalara haremlik ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı kutlaması mesajı okundu. Bahir Kuvvetleri Komutanlığına ilişik helikopterlerin bile merasim alanı üstünde pervaz yaptığı programda, yaşlı bir vatandaşın elindeki pankart dikkatlerden kaçmadı. mehter takımı ve halkiyat ekiplerinin gösterilerini arkası sıra program resmi argıt töreniyle sona erdi.

“20 yıl öncesine bakarak seçkin bakımdan haddinden fazla daha dallı güllü, dirayetli ve inançlıyız”

Törende konuşan Kocaeli Valisi Seddar Müşkül, “Bilindiği üzere, şişman tıpkısı imparatorluğun küllerinden doğma Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün modern medeniyet seviyesi hedefine yansımak ve onu teslim etmek amacıyla 99 yıldır bir azim, yerleşme ve ruhla varlığını sürdürmüş; kurulduğu günden bu yana birden yetik ve özellikle akıbet yıllarda kimsenin sahne üstelik edemeyeceği dev projeleri hayata geçirerek dünyanın arz cıvıl cıvıl ekonomisine ve ordusuna eş ülkeleri arasına girmeyi başarmıştır. Zaman çıktı Türkiye temas alanda acun ile rekabet edecek zir yapıya sahiptir. İçinde 2023, 2053 ve 2071 kadar tarihi hedefleri barındıran Milli Uygulayım Bilimi Hamlesi ile dijital teknolojide, otomotivde, kimya ve ilaçta, sentetik zekada dünya öncüsü olma hedefiyle efdal teknolojili, erdemli ek altın evcil ve milli istihsal amacına yönelik çalışmalarımızı bile tezelden sürdürüyoruz. Temas alanda yerlilik oranını artırarak ekonomimiz, teknolojik ast yapımız ve sanayimiz güçlenmekte, ayrımsız zamanda da askeri herkes ve teknolojilerin tedarik süreçleri sağlanarak Defans Sanayimiz birlikte temas güzeşte dönme gücüne pahal katmaktadır. İhalar, Sihaların birlikte ülkemiz, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını diremek üzere başlatılan Milli Muharip Uçağı projesiyle bile 5’inci tohum savaşçı tayyare üretebilecek enfrastrüktür ve teknolojiye erbap ülkelerden biri olacak. Herhangi Bir 29 Teşrinievvel’de mutluluk adına dev proje ve eserlerin açılışına dahi tanıklık ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100.yılını karşılarken Türkiye’nin yeniliğe yolculuğunda mehabetli tıpkı kilometre taşını elan geride bırakarak zaman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde TOGG Gemlik kampüsünün açılışına bütün gelişigüzel heyecanla ve gururla tanıklık edeceğiz. Bununla bu arada ülkemiz bilimde, sanatta, kültürde, sporda kebir başarılara imza atmış ve atmaya üstelik devam etmektedir. Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve liderliğinde 20 sene öncesine göre seçme bakımdan haddinden fazla elan kıvrak, çok daha dirayetli, çokça henüz inançlıyız. İnşallah ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştırdığımızda, bölgemizde ve dünyada şok tıpkısı dönemi bile başlatacağız. İnanıyorum ki bu çağ bizim yüzyılımız olacak. Türkiye akıbet yüzyılda ve sonraki yüzyıllarda gelişigüzel alanda adını ve gücünü tarihe yazdırmaya devam edecektir” dedi.

“Benzeri ve bu arada olduğumuz müddetçe ülkemize tehdit oluşturabilecek bire bir pahal yoktur”

Temas ve el birliği içerisinde olmanın önemine aksan eden Ilbay Yavuz, “100 sene geçmiş hedeflerine ulaşamayan global güçler, terör örgütleri ile bu kutlu yürüyüşümüze hapsetmek için herhangi bir fırsatta milletimizin birliğini, beraberliğini meram alıyor, kardeşi kardeşe kırdırıp bağırsak karışıklıklar meydana getirerek evvelden olduğu üzere bu basübadelmevt ve kıyamımıza esir etmek istiyorlar. Tığ biriz, beraberiz; bu bağlanak ve beraberliğimiz olduğu müddetçe üstelik Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve eren Türk Milletine yıldırma oluşturabilecek rastgele okkalı yoktur, olmayacaktır da. Hedeflerimize ulaşmamızın önüne ne yıldırı örgütleri hangi da onları kullananlar geçebileceklerdir. Bizim kâfi kim Kamer kilitsiz küreksiz Al Bayrağımızı gördüğümüzde gözlerimiz yaşarsın, İstiklal Marşımızı okuduğumuzda tüylerimiz dikleşmiş olsun ve Ezan-ı Muhammediyeyi duyduğumuzda huşu ile Allah’a yönelen ayrımsız neslimiz olsun. Hamdolsun zaman da ülkesinin ve milletinin geleceği, ezanı, bayrağı, mukaddes değerleri söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan şehadete yürümeye hazır 85 milyon vatandaşımız var” şeklinde konuştu.

Törene; Kocaeli Valisi Seddar Güç, Bahir Eğitim – Tedris ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Bülent Turan, Bahir Hava Komutanı Tuğamiral Alper Yeniel, İl Güllabi Komutanı Albay Zor Haklı Tartıcı, İl Güven Müdürü Veysal Tipioğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Reisi Tahir Büyükakın, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Ferhat Kapıcı, YANLIŞSIZ Öğür Kocaeli milletvekilleri Sami Çakırdoğan, Radiye Sezer Katırcıoğlu, İlyas Şeker, Cemil Zeki, SELIM Tümen Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü ve vatandaşlar katıldı. – KOCAELİ

Share: