Zayi olarak aranan zihinsel özürlü herif donmak üzereyken bulunmuştu, o anlara ait yeni görüntüler ortaya çıktı

Zayi kendisine aranan zihnî sakat insan donmak üzereyken bulunmuştu, o anlara ilişik bakir görüntüler ortaya bundan sonra

SİVAS – Sivas’ta kırsalda kaybolan zihinsel mânialı vatandaşı koyunlarını otlatan sürücü güzeşte tesadüfen bulmuştu. Zayi şahsın bulunduğu anlara ait yıpranmamış görüntüler ortaya imdi.

Sivas’ın Gürün ilçesi Çiçekyurt köyünde 3 gündür aranan İrfan Arabacı isimli zihinsel engelli vatandaş geçtiğimiz bölüm kırsalda koyunlarını otlatan Başkumandan Boyrazoğlu aracılığıyla tesadüfen bulunmuştu. Boyrazoğlu tarafından donmak için bulduğu Arabacı’ya cep telefonu ile çektiği görüntüler ortaya daha çok. Görüntüde Arabacı’nın ayrımsız kaya dibine çökerek sarmalandığı montuysa ısınmaya çalıştığı görüldü. Boyrazoğlu, habersizce olduğunu düşündüğü Arabacı’ya sorduğu sorulama yanıt alamayınca donmaması için üzerindeki keçeyi konusunda örterek jandarmayı aradı. Fenomen yerine tahminî 30 kilo metre mesafede üç gündür kayıp vatandaşı arayan Uyanık, AFAD ve ANDA Arama Kurtarma ekibi ihbarı alır almaz fenomen yerine giderek Arabacı’yı ambulansla hastaneye atıf etti.

Boyrazoğlu kırsalda kayaç dibinde yatan vatandaşı fark edince habersizce olduğunu fikren temkinli ayrımsız şekilde ona yaklaştı. Her ihtimale karşı olup bitenleri el telefonu ile her an kaydetti. Bu sırada sonsuz tanımadığı kişiye seslendi. Sorularının tek birine ise cevap alamadı. Boyrazoğlu, donmak için olan şahsa yıldırıcı olup olmadığını sordu. Yaşayıp yaşamadığını birlikte soran Boyrazoğlu, karşılıksız kalan sorularını ardı arkasına sıraladı. “Kalk bakalım, sen kimsin, necisin? Bozukluk yatıyorsun burada? Gizliden Gizliye mısın, tacir mısın, terörist misin, eşkıya mısın”. Bazı Bazı boyut değerlendirmesi bile yapan Boyrazoğlu, “Değneği var güdücü benzer, montunu birlikte yırtmışlar. Bunu dövmüş olabilirler. Ne kurt derdi var hangi sürü derdi var uzanmış uyuyor. Ego böyle rahat uyuyamadım” dedi.

Share: