Erzincan’ın yüksek kesimleri ile Bayburt merkezde kar yağışı görüldü

Erzincan’ın faziletli kesimleri ile Bayburt merkezde kar yağışı görüldü

ERZİNCAN – Erzincan’ın erdemli kesimleri ile Bayburt merkezde kar yağışı görüldü. Bayburt- Trabzon sınırındaki yaylalardaki karla bütünleşen evler görsel ziyafet oluşturdu.

Önceki yıllara bakarak kar yağışının bir iki olduğu Erzincan ve Bayburt’ta cemaziyelevvel akşam saatlerinde espaslı başlayan kar yağışı sabahleyin saatlerinde de görüldü. Kar yağışı Erzincan’ın erdemli kesimleri Refahiye ilçesinin köyleri ve Çayırlı’da araziyi beyaza büründürdü.

Bayburt merkezde da canlı olan kar yağışı vatandaşları sevindirdi. Bayburt Belediyesi ekipleri kent içinde karla savaşım çalışması yürüterek olumsuzluk yaşanmaması amacıyla ceht harcama ettiler.

Kar yağışının artık etkin olduğu Bayburt’un Aydıntepe ilçesi Trabzon sınırında bulunan 2600 rakımdaki Dumlu, Kavlatan ve Günbuldu köyleri ve yaylalarında ahşap evler karla bütünleşerek görsel ziyafet oluşturdu.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Nahiye Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmeye göre, bölge genelinde gelgel parçalı ve haddinden fazla bulutlu geçecek. Şeb ve sabahleyin saatlerinde kayran yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve tuman olayı görülecek. Hava sıcaklığının zaman normallerinin üstünde seyredeceği bölgede rüzgar şarklı yönlerden hafif, kimi zaman mutedil kuvvette esecek.

Erzincan ve Tunceli çevrelerinin karla elinin körü baran ve kar yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor.

Share: