Yıkı evler ve sonbaharın ahengi görenleri hayran bırakıyor

Kalıntı evler ve sonbaharın ahengi görenleri hayran bırakıyor

ŞIRNAK Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesindeki yıkı evler ve Uzungeçit beldesinde semere bahçeleri sonbahara ahengi ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Alem beldesinde beniz yıllık ayrımsız geçmişe erbap olan mimarisiyle duvar yapılarını koruyucu kalıntı taş evler teşrinisani ayının sonlarına akilane güz ile olan ahengi görenleri hayran bırakıyor. Uzungeçit beldesinde ise meyveleri toplanan ağaçların kasımın serencam günlerinde kırat cümbüşü ayrımlı tonlarıyla göz kamaştırıyor. Fotoğraf stüdyolarını aratmayan harabe karye, Alem beldesi ve Uzungeçit’deki kâr bahçeleri fotoğraf severlerin ilişki odağı oldu.

Hem Uzungeçit’in hem dahi Alem’in bağ bozumu manzaralarını dron ile görüntüleyen fotoğraf sanatçısı Ayhan Babat, “Harabe taş evler ve sonbahardaki damga cümbüşünün gelişigüzel oluşturduğu adamakıllı manzaraları dron ile görüntülemeye geldik. Çektiğimiz yerler Uzungeçit’ten tıpkısı meyve bahçesi ve Uludere’ye merbut Hilal beldesindeki harabe evler. Harabe evler ve bağ bozumu görüntüsü kartpostallık manzaralar sunuyor. Bizde bunu bu dönme dron ile çektik. Bu videoları sosyal medya hesaplarımızda paylaşacağız bölgemizin değme zaman ayrı benzeri güzelliği var ve eke tabiat manzaraları sunuyor” dedi

Share: