Tekirdağ’da kendilerini polis kendisine tanıtan zanlılar “alkollüydük” savunması yaptı

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde kendilerini polis adına tanıtıp vatandaşlardan mülk irade ettikleri iddiasıyla tutuklanan 2 zanlının ifadelerinde, alkollü oldukları için yaptıklarını hatırlamadıklarını söyledikleri belirtildi.

Çerkezköy ilçesinde tutuklanan zanlı U.E’nin emniyetteki ifadesinde, “Alkollüydüm ne yaptığımı hatırlamıyorum. Arabadaki çakarı bir yerden bulup taktırdık. Bozukluk insanlardan mülk dilek ettiğimizi dahi bilmiyorum. Bunları bilinçli adına yapmadık.” dediği öğrenildi.

Zanlı M.İ’nin birlikte ifadesinde, arkadaşının getirdiği çakarı otomobile taktıklarını, keskin bire bir amacının olmadığını, alkollü olduğu için ne yaptığını bilmediğini söylediği kaydedildi.

Öte yandan zanlılardan U.E’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Büro Müdürlüğünde taşıtçı namına görev yaptığı öğrenildi.

İlçe Güven Müdürlüğü ekipleri, esbak, çakarlı otomobil kullanarak kendilerini polis kendisine tanıttıkları ve durdurdukları kurgu sürücüleri ile ıpıssız yerlerde dil içerisinde etanol düz kişilerden para murat ettikleri iddia edilen U.E. ve M.İ’yi gözaltına almıştı.

İşlemlerinin ardından adliyeye atıf edilen zanlılar tutuklanmıştı.

Share: