FAMILYA ARARKEN DOLANDIRILDI, TEKİRDAĞ’DAN GETİRDİĞİ EŞYALARIYLA SOKAKTA KALDI -2

TEKİRDAĞ’dan İstanbul’a ev aramaya mevrut Ahmet Doğan, genel ağ sitesi üzerinden bulduğu daireyi isticar etmek üzere kendini aile sahibinin yeğeni namına tanıtan kişiye 15 bin TL ifa yaptı. İstanbul’a gelerek güzeşte Pazartesi günü eve koymak istediğinde daire başlık kilidinin değiştiğini fark eden Doğan, eşyalarıyla gelişigüzel sokakta kaldı. Aile sahibi da bire bir kişiyi suçlayarak, “Henüz evvel üstelik apayrı birisini tıpkısı yöntemle dolandırmış” dedi.

Ahmet Doğan 2 hafta evvel Tekirdağ’dan İstanbul’a, ev sancımak amacıyla geldi. İşsiz ve bekar olduğu gerekçesiyle eş bulmakta zorlandığını tamlayan Doğan, internet sitesi üzerinden bulduğu Küçükçekmece’deki tıpkı evi isticar etmek için, kendini eş sahibinin yeğeni olarak belirten kişiye 15 bin TL ifa yaptı. Pazartesi haset Sefaköy’birlikte kâin eve mevrut Doğan, daire kapısının kilidinin değiştirildiğini fark etti, eşyalarıyla alay malay sokakta kaldı. Bunun üstüne karakola başvuran Doğan, ayrımsız kişinin başkalarını da bu şekilde dolandırdığını öğrenerek şikayetçi oldu.

“ANAHTARI BİLE VERDİ”

Kira bedelini vasıtasız yüklemek zorunda kaldığını tamlayan Ahmet Doğan, ‘Tekirdağ’da bile iş bulamayınca İstanbul’a akmak istedim. Bire Bir karı tutup tıpkısı gelişim tedarik etmek amacıyla geldim buraya. Sabık hafta cuma günü aynı genel ağ ilanından kiralık ofis gördüm. Şahsı telefonla aradım. Buraya gelmemi söyledi. Ben birlikte Tekirdağ’dan otobüse bindim. Küçükçekmece, Sefaköy’e geldim. Şahısla görüştüm. Bu Arada daireye baktık. Daireyi beğendiğimi, ağrımak istediğimi söyledim. Bilahare şahsiyet kendisini kat sahibinin yeğeni yerine tanıttı. Ofis amcamın demişti, amcasıyla görüştürdü beni. Tanıştık ettik. Dairenin anahtarlarını verdi bana. Ondan sonraları benden 5 bin teklik bir aylık başlarken 10 bin teklik da depozito parası toplamda 15 bin teklik servet istedi. Ben birlikte kendilerine bana IBAN numarası gönderin, ego parayı hesabınıza atayım dedim. Onlar birlikte IBAN’a parayı atarsanız KDV kesilir, vasıtasız verebilir misin dediler. Ben üstelik ofis bulamama korkusuyla, zira bekarım bekara daire vermiyorlar. Dairenin fiyatı bile ilkokul bin teklik, uygundu. Daire fiyatları çok faziletkâr, daireyi kaçırmamak ümidiyle adamlara ego 15 bin lirayı aracısız vermek zorunda kaldım” dedi.

‘BANA GÜVENMİYOR MUSUN’ BAK EGO SANA HADDINDEN FAZLA KIRILDIM”

Parayı tasdik ederken tasa duyduğunu ifade eden Doğan, ‘Nakit namına on ilkokul bin lirayı verdim. Biraz yürüdükten bilahare kendisine dedim kim ‘Kardeş parayı aldığına dayalı benzeri kağıdın arkasına yazıp imza atabilir misin” dedim. O birlikte ‘İşte, evet sen bana güvenmiyor musun’ Bak ben sana haddinden fazla kırıldım’ Ego birlikte dedim ki, ‘Kardeş bunun güvenle, kırılmakla benzeri alakası namevcut yani. Sonuçta ben sana aracısız 15 bin teklik efektif verdim. Parayı aldığına dair kağıdın arkasına yazıp imzalayacaksın’ dedim. Biraz nazlanma etti. Bilahare ego kendisini inandırma etmiş oldum, ısrar ettim. ‘Tamam’ dedi. ‘Yazacağım’ dedi. Bir marketin önüne geldik. Oradan tıpkısı tip aldım. Marketin önündeki dolabın üzerine vezneci dekontunun arkasına 15 bin lirayı elden aldığına dair alfabe yazdı. TC numarasını yazdı imzaladı” diye niteleyerek belirtti.

‘O ANDA DOLANDIRILDIĞIMI HİSSETTİM”

İstanbul’a geldiğinde dolandırıldığını hissettiğini tamlayan Ahmet Doğan, ‘Filvaki ben esasen Tekirdağ’a gittim. Bu adamlar bana nakliyeci de ayarladılar. Pazartesi gelip kendi ayarladıkları nakliyeciyle benim eşyalarımı Küçükçekmece’deki, Sefaköy’deki tuttuğum eve geçireceklerdi. Bunlar gelmediler. Pazartesi akşam, gelmeyince; bana dedi ki, ‘Kardeş istersen sana paranı mankafa gönderebilirimö dedi. Ben bile ‘Tamam gönderö dedim. Parayı da göndermediler. Ben Salı günü esasen otobüse bindim. Sefaköy’e geldim. Ondan sonra kiraladığım daireye gittim. Apartman kapısını bana verdikleri anahtarla açtım. İçeri girdim. Kat kapısını açmaya çalıştığımda açamadım kilidi değiştirmişler. O anda dolandırıldığımı hissettim. Karakola gittim. Karakola gittiğimde orada benzeri kişiyi daha dolandırdıklarını öğrendim. O birlikte Azerbaycanlı aynı kişiydi. 12 bin liralık birlikte onu dolandırmışlar. Nitekim şahsın verdiği benibeşer birlikte cali imdi, verdiği TC kimlik numarası, telefon numarası abes bundan sonra. Tek isme mukayyet değildi” diyerek konuştu.

‘EŞYALARIMIN YANINDA YATIYORUM ALBENI SEVIMSIZ BARAN YAĞDI ISLANDIM”

Yetkililerden arkalama beklediğini söyleyen Doğan, ? Daha önceki ben Tekirdağ’dahi bire bir dükkanda kalıyordum. Dükkandı kaldığım düzlük, familya değildi. İş arkadaşlarımla bu arada kaldığım tıpkısı yerdi. Elan geçmiş ego beraber kaldığım arkadaşlarıma karı tutacağını söylemiştim. O dükkandakiler beni aradılar ‘Saat 10’a kadar eşyalarını aldın aldın almadın sokağa atıyorumö dediler. Ego birlikte buradan, İstanbul’dan apar topar tek pikap kiraladım. Tekirdağ’a gittim. Eşyalarımı aldım geldim. Filvaki, burada eşyalarımı koyacak, gidecek benzeri yerim olmadığı amacıyla buraya çalmak zorunda kaldım. Ego mazi gece 00.30’birlikte eşyalarımı buraya indirdim. Şimdi, eşyalarımın birlikte yatıyorum. Çekicilik soğuktu baran yağdı, ıslandım. Zaman üstelik benim gidecek ayrımsız yerim, eşyalarımı koyacak bir yerim yok. Yarın dahi yok, mağdur durumdayım. Kalacak tek yerim namevcut. Yetkililere sesleniyorum. Bana apotr olsunlar” dedi.

O DAKIKA ŞÜPHELENDİM ONLARDAN

Habbe kiralanması konusunda lüp üs sahibinin kardeşi Bağımsız Milletvekili Dal’un ilgilendiği öğrenildi. Bağımsız Dal birlikte yaşananlarla ilgilendiren konuştu.

Dolandırıcı olduğu tez edilen kişiden kapora aldığını tamlayan Bağımsız Dal, ‘Evin sahibi kardeşim, Kardeşim rahatsız olduğundan evi kiraya atfetmek üzere ego ilgileniyordum. Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü biri beni aradı. Lüp bibi kiralık olup olmadığını sordu ego de familya kiralık dedim. Geldi evi gördü, ondan bilahare beğendi. Evi istediğini söyledi, antrparantez yağmurluydu diye gittim onu yoldan aldım getirdim. İşte 7 bin TL’ye habbe kirasına anlaştık. Sonra kendisi üç güvence akçesi teklif etti. Bire Bir bile icar. Hani hep 4 pare kira alacaktım. Bilahare bana 700 TL da kapora verdi. Cumartesi günü da gelip dümbelek mütezayit parayı vereceğini, barışma yapacağını söyledi. Evde yeni evlenecek kardeşinin oturacağını söyledi, ego de tamam dedim. Evi tutacağı yani parayı getireceği bölüm annesinin apandisit ameliyatı olduğunu Okmeydanı’nda hastanede olduğunu, onun üzere birlikte bugün gelmeyip de Pazartesi versek evet mu diyerek söyledi. Öyle söyleyince ben dahi dedim ki ‘Ailevi sorunun beni ilgilendirmez kardeşim” dedim. ‘Benim kiramda kalın, yaparsın. Ben de evi sizce vermekten vazgeçtim” dedim. Şüphelendim. O dakika şüphelendim onlardan” diye konuştu.

SEN NEYE BAKARAK PARANI VERİYORSUN?

Aynı kişinin elan önce dahi Azerbaycan asıllı kişileri dolandırdığını tabir fail Hür Dal, ‘Sonradan akşama makul komşum aradı, ‘Özgür, sen burada Azerilere filan aile verdin mi” diyerek. Ben birlikte dedim ‘Ego Azerilere eş vermedim. Hemen tıpkı kişi geldi’ dedim, doğrusu o günden beri bile eve gelmemiştim. Ondan sonraları ben da anca deyince arabaya atladım geldim. Baktım Azerbaycan asıllı arkadaşlar üstelik kapının uğrunda. Ben onları ilk kez gördüm. Onlar da beni ilk kez görmüştü. Sonra işte hal mesele hangi dedim’ ‘İşte biz evi tuttuk. Evi gezdik falanö diye niteleyerek söylediler, Sonra geldim. Yani, elan önce bir kişiyi henüz dolandırmış. Diğerini bilmiyorum, ben bunlarla muhatap oldum önce özellikle. Sonradan bunlar böyle deyince üstelik ego bittabi oluyor öyle öz? Yani ego evi sana vermemişim. Seninle hiçbir husus görmemişsin. Ne kesim, ne benzeri husus, sen neye göre paranı veriyorsun? Bu üstelik aha ‘4 bin TL’ye anlaştım. 3 aylık icar verdim’ dedi. Verip vermediğini bilmiyorum. Şimdi bunun günahı özlük boynunda” ifadelerini kullandı.

EVİN KİLİDİNİN GÖBEĞİNİ DEĞİŞTİRMİŞLER

Kilit göbeğinin değiştirildiğini ayırt ettiğini söyleyen Mutlak Dal, ‘Lüp anahtarını dahi seçme şeyini değiştirmişler yoğun. Bunu benden bihaber yapıyorlar. Biz filhakika bunları bildirdik. Şikayetçi olduğumuzu bile bildirdik bu kişilerden. Evimizi bizden bihaber başkalarına kiraya vermeye kalkıştıkları üzere bile ayriyeten şikayetçi olduk. Kanuni kendisine üstelik takipçisiyiz zaten bu konunun. Bu öğün kendim göbek aldım. Kendim değiştirdim. Hani anahtarlar değişsin bu kişiler elan ayrıksı kimseleri mağdur etmesin. İşte kendim bu kilidi değiştirdikten bilahare bire bir emanet henüz bire bir konuyla ait mevrut, gene gören bire bir bitişik beni aradı. Biri daha gelmiş, ‘Evi tuttum anahtar olmuyorö diye. Ben dahi, anahtarı, göbeği değiştirdiğim üzere otomatikman elhak olmuyor elindeki açacak. Ondan sonradan ego üstelik söyle o kişiye karakola gitsin diye niteleyerek ilettim. Herkesle da yüzleşmeye hazırım, seçme husus olduğunda dahi karakola dahi, savcılığa bile gereken bilgimizi veririz. Yani bastırık yok o konuda” şeklinde konuştu.

Dolandırıldığını tamlayan Ahmet Doğan’ın sokaktaki bekleyişi bitmeme ediyor, polis güçleri ekipleri ise şüpheliyi çıkarmak üzere çalışma başlattı.

Share: