Sürpriz ekrana yansıdı, Vali gözyaşlarını tutamadı

Sürpriz ekrana yansıdı, Ilbay gözyaşlarını tutamadı

TOKAT – Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, öğretmenler gününde gözyaşlarına bilgili olamadı.

24 Teşrinisani Öğretmenler Haset Tokat’ta 26 Haziran Atatürk Firez Sarayı’nda planlı törenle kutlandı. Törende kürsüye mevrut Ilbay Hatipoğlu, öğretmenliğin önemine vurgu yaparak, “Ülkece çocuklarımızı yarınlara haddinden fazla daha bereketli alıştırmak gibi benzeri hedefimiz var. Bu anlamda alelhusus kurumları ıslah noktasında elimizden geleni namına getirmeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimizin çokça zer katkılarıyla bunu yapıyoruz. Eğitimi çabucak materyaller, laboratuvarlar oluşturmaz, öğretmenlerimizin o haddinden fazla kızıl katkılarıyla eğitim oluşur. Kendilerine yeniden minnettarız” dedi.

Ilbay Hatipoğlu konuşmasının arkası sıra sahneden ayrılırken kendisi üzere hazırlanan şaşırtı ekrana yansıdı. Korgan İmam Hatip Ortaokul ve Lisesi’nden Türkçe ve Edebiyat Öğretmeni Süleyman Şafak, izlence için hususi hazırlanan videoda Vali Hatipoğlu ile olan okul anılarını anlattı. Öğretmenini yıllar sonraları ekranda gören Vali Hatipoğlu gözyaşlarını tutamadı.

Programın böylece adaylıklarını tümler öğretmenler ahit etti. Borsa İstanbul Toplumsal Bilimler Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı oratoryo gösterisi sergilendi.

Share: