Polis olduğunu söyleyip kısaca 1 milyon lirayı dolandırdı

Çankırı’da kendisini güvenlik mensubu namına tanıtıcı kuşkulu, telefonla aradığı kişiyi kestirmece 1 milyon liralık dolandırdı.

Çankırı’bile faal bire bir emanet, kendisini telefonla arayıp polis yerine tanıtan zanlı tarafından, isminin FETÖ’ye karıştığı bahanesiyle korkutularak banka hesabına dünyalık yatırmaya ikna edildi.

Bunun üzerine bu hayat, verilen hesap numarasına 440 bin teklik gönderdi. Henüz sonra evine gittikleri mağdurdan süs eşyası da kayran şüpheli, bu kişinin kısaca 1 milyon lirasını dolandırdı.

Bir müddet sonra dolandırıldığını anlayan mağdurun şikayeti üstüne İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Çağ Amirliği ekiplerince yapılan kamera ve mekân araştırması sonucu kimliği belirlenen şüphelinin Ankara’da eğleşme ettiği belirlendi.

Çankırı Asayiş Ofis Müdürlüğü Ayyarlık Kısım Amirliği ile Ankara Etimesgut İlçe Güvenlik Amirliği ekiplerince Etimesgut’taki adresinde yakalanan suratsız, Çankırı’ya getirildi.

Emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf eden sakil, atıf edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Olayla ilgisi olduğu değerlendirilen ve kimlikleri tayin edilen özge şüphelilerin yakalanması amacıyla çalışmalar sürüyor.

Share: