Papağan “Lara” ile sahibinin dostluğu şaşırtıyor

Tekirdağ’dahi 63 yaşındaki Hüseyin Alkaya, “Lara” ismini verdiği ve omuzunda taşıdığı papağanıyla sokaklarda ve sahilde geziyor.

Alkaya, 5 yıl evvel yavruyken alıp beslediği papağana “Lara” ismini verdi.

Evde baktığı ve elleriyle beslediği papağan, Alkaya’ya alıştı. Ayrımsız sene ilk dışarı çıkarken sahibinin omzuna konmaya başlayan papağan, imdi Alkaya’nın omzundan ayrılmıyor.

Alkaya, günce işlerini halletmek üzere hariç çıktığında papağanı üstelik omzunda duruyor. Papağanı sahibinin omzunda görenler ikilinin kurduğu dostluğa şaşırıyor.

“Yemini yedikten bilahare dışarıya çıkmak istiyor”

Hüseyin Alkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, papağanın ellerinde büyüdüğünü söyledi.

Papağanı olmadan dışarıya çıkmadığını tamlayan Alkaya, “2017’den bu yana dostluğumuz bitmeme ediyor. Kafesi degaje bırakıyoruz bir zaman sonra bizatihi giriyor. Evde yemini yedikten sonraları canı sıkıldı mı ‘dışarı çıkartın’ diye niteleyerek huysuzlanıyor. Omzumda pazara, markete, şehir merkezine gidiyorum. Omzumdan kaçmaz. İnsanlar şaşırıyorlar, ‘ne şekil kuş diyorlar’, foto çekiyorlar. Içtimai medyaya bile fotoğraflarını koydular.” dedi.

Papağanı ile arasında pir bir demet oluştuğunu tamlayan Alkaya, “Arada Bir kuşu satın kabul etmek isteyenler oluyor. 10 bin teklik veren oldu. Milyarları versen bunu vermem, bu benim hayatım canım dedim. daim çıkartıyorum, hakeza canı sıkılmasın, ruhsal gerilim yapmasın diye niteleyerek. Benden uzun süre ayrı kalınca çabukça huysuzlanıyor.” diye niteleyerek konuştu.

Share: