Tekirdağ Hak Sarayı’nda “Adliye Içtimai Butik” açıldı

Tekirdağ’da, Türk Kızılay Derneği ile Doğruluk Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan teşrikimesai protokolü kapsamında “Adliye Sosyal Butik” açıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Tekirdağ Doğruluk Sarayı’nda kurulan Adliye Toplumsal Butik’in açılışını Tekirdağ Valisi Eren Yıldırım yaptı.

Açıklamada ifadelerine saha verilen Vali Sebep, toplumsal butikten, denetimli serbestlik kapsamında kâin ihtiyaç sahibi yükümlüler ve aileleri ile ukubet infaz kurumlarında annelerinin birlikte artan çocukların faydalanacağını belirtti.

Ilbay Sebep, “Türe Bakanlığı ve Kızılay tıpkısı araya gelerek ve hakeza tıpkısı ihtiyacın olduğunu görmüşler. Adliye Içtimai Butik’i hazırlamışlar. Kızılay’ın imkanlarından feyizlenmek yoluyla burada denetimli serbestlikten ihtiyacı olanların kullanabilmesi için sosyal market açıldı.” ifadelerini kullandı.

Açılışa, Türe Komisyonu Başkanı Naci Reşit, Başsavcı Vekili Maksat Özcan, Kızılay Denetim Kurulu Üyesi Hüseyin Can, Süleymanpaşa Şehremaneti Komutan Yardımcısı Hüseyin Uzunlar, Tekirdağ Kızılay Şube Başkanı Hamiyet Çizen ve adliye personeli katıldı.

Share: