MHP Giresun İl Başkanı Mahmut Karakuş oldu

MHP Giresun İl Başkanlığı’na Mahmut Karakuş getirildi.

Milletvekilliği namzet adaylığı için MHP Giresun İl Başkanlığı görevinden istifa fail Ertuğrul Gazi Konal, tümen binasında düzenlenen basın toplantısında, fariza yaptığı dört yılı değerlendirdi.

Yeni dönemde mebus aday adayı adına partinin, ülke ve ilçe yöneticilerinin emrinde olduğunu belirten Konal, şunları kaydetti:

“Genel merkezimize kabul edilen istifamdan sonraları boşalan toprak başkanlığı koltuğuna, değerli devlet yöneticilerimizin düşünce çokluğu, Genel Başkanımızın oluru ile Mahmut Karakuş’un devam edeceğini iri ayrımsız sevinçle paylaşıyorum. Partimizin her kademesinde görev almış, tecrübesi ile bize sabah akşam kez göstermiş bozuk İl Başkanımız Mahmut Karakuş ve kızıl yönetimin önümüzdeki seçimlerde büyük hız gösterip başarı ile seçimi sonuçlandıracaklarından şahsım namına şüphem bulunmamaktadır.”

Karakuş ise bağlanak ve beraberlik içerisinde akım edeceklerini vurgulayarak, “Hepimiz bir vasıtasıyla tutarsak bu yükü çokça yalınç kaldırırız amma hep bire bir eliyle çekerse, ‘Ben yokum, benim dediğim olmadı.’ olursa yapamayız, kaldıramayız, tekrar Giresun makus talihine yenilir. Tıpkısı saylav çok yüce. Ertuğrul komutan istifa etti, fedakarlık yaptı garantisi namevcut, amma burada şu garanti var, ki olursa olsun bu kurum dosdoğru ayakta duracak, bu sözü veriyorum.” dedi.

Share: