BANKADAN ÇIKANLARI TAKİP EDİP PARALARINI GASBEDEN 6 KİŞİ YAKALANDI

KOCAELİ ve İstanbul’birlikte çalıntı otomobillere cali plak takarak, bankadan çıkan kişileri strateji edip, çektikleri paraları gasbeden 6 sevimli yakalandı.

Kocaeli Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Arakçılık ve Cepçilik Devir Amirliği ekipleri, Kocaeli ve İstanbul’üstelik farklı tarihlerde bankadan sâdır kişileri izleme edip, gasp, arakçılık ve cepçilik olaylarını gerçekleştiren kişilerle ilişik himmet başlattı. Mağdur kişilerin ifadelerinden yola çıkan polis güçleri, müşteri kayıtlarını incelemeye aldı. Kısaca 2,5 kamer kalıntı süren polis güçleri, 200 saatlik düzenlilik kamerası kaydını izledi. Gebze ilçesinde ayrımsız otomobilden 310 bin teklik efektif çalınan kapkaç olayı ile İstanbul Esenyurt’ta bankadan çıkan ayrımsız kişiden 90 bin euro ve Başakşehir’de bir kişiden 4 bin lira gasbedilmesi olaylarının faillerinin E.P., D.P., E.P., Ö.P., B.P. ve M.Ç. olduğu tayin edildi. 5’i akraba olan, 6 şahsiyet çetenin üyeleri, polis güçleri aracılığıyla İstanbul ve Ankara’dahi yapılan operasyonlarla yakalandı.

Kocaeli Itimat Müdürlüğü’ne getirilen şüphelilerden E.P.’nin 38 cürüm kaydı, 6 değişik suçtan arandığı, 20,5 yıl kesinleşmiş mahbes cezası olduğu, Ö.P.?nin 46 suç kaydı olduğu, B.P.?nin 24 yanlışlık kaydı, 6 değişik suçtan aranması olduğu, E.P.?nin 47 cürüm kaydı, 1 suçtan aranması olduğu, D.P.?nin 18 cürüm kaydı olduğu, M.Y.?nin ise 14 yanlışlık kaydı olduğu belirlendi. Bu kişilerin eski yıllarda mecmu değeri 525 bin 500 lira, 80 bin 230 dolar ve 17 bin 670 euro olan birçok gasp, kapkaç, otodan arakçılık ve 6 otomobil hırsızlığının failleri olduğu üstelik tespit edildi. Mavera yandan şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 3 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. 6 keleş, burada tamamlanan işlemlerinin ardından Gebze Adliyesi’ne gönderildi.

BAŞKA OLAYLARDAN ARANAN 3 KİŞİ BIRLIKTE YAKALANDI

Polis, dosyayla ilgili incelemeyi sürdürürken şüphelilerin beraberinde benzer suçlardan aranan firari 3 kişiyi henüz yakalandı. Çok sayıda suç kayıtları ve kesinleşmiş mahbes cezaları olan 3 şüpheli, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GASP KAMERADA

Şüphelilerin gerçekleştirdiği olaylardan bazıları asayiş kameralarına yansıdı. Görüntülerde bankadan sâdır kişinin yanına benzeyen yüzlerinde cerrahi peçe olan 2 kişiden biri, para mahmul çantayı almaya çalışırken, diğerinin ise mağdura yol uyguladığı görülüyor.

Share: