Mesude büyük anne, 67 yıldır tandırda paketlemek pişirerek geçimini sağlıyor

Mesude büyük ana, 67 yıldır tandırda atlatmak pişirerek geçimini sağlıyor

67 yıldır tandırda savuşturmak pişiren 97’lik Mesude Büyük Anne, “Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’la benim işim haddinden fazla ağırlık, O üstelik ateşle çarpışıyor”

ELAZIĞ – Elazığ’de işlek 97 yaşındaki Mesude Avcı, 67 yıldır tandır ekmeği pişiriyor. Pişirdiği ekmeklerden kazandığı parayla evini geçindiren antrparantez bu dünyalık ile umre vazifesini de namına getiren Mesude büyük anne, “Bu işi yarmak çokça ağırlık ateşle çarpışıyorum. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’la benim işim haddinden fazla print, o birlikte ateşle çarpışıyor” dedi.

Merkeze sınırlı Kavaktepe Köyü’nde aktif 4 bala 15 torun sahibi Mesude Orion, 97 yaşına rağmen hala tandırda paketlemek pişiriyor. 67 sene önce ekmek pişirmeye başlayan Mesude büyük ana, yıllardır paketlemek satarak ev ekonomisine ulama sağladı. Mesude nine, bu süre içre biriktirdiği parasıyla yeryüzü büyük isteği ve hayali olan umre vazifesini bile yerine getirdi. Bir asra raci yaşına rağmen sabahın erken saatlerinde kalkıp önceki günkü kadar tandırın başına geçen Mesude Cebbar, “Bu işi yapmak çok edisyon ateşle çarpışıyorum. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’la benim işim haddinden fazla print, O bile ateşle çarpışıyor dağda askerlerle kul burada çarpışıyorum” ifadelerini kullandı.

30 yaşında paketlemek pişirmeye başladığını dile getiren Avcı, ” 67 yıldır kesiksiz bu ekmeği yapıyorum. Arkadaşlarla birlikte yapıyoruz. Onlar hamuru açıyor ego üstelik tandırda pişiriyorum. İşim çokça baskı. Tandır ekmeği yapmak üzere bu tün yatmadım. Hamuru yoğurdum, suyunu kaynattım sonradan gelip tandırı yaktım. Tandır ekmeğini hep çok seviyor” şeklinde konuştu.

“Akşam yaptığım hamuru iki misil öptüm”

Tandırdan kazandığı parayla umreye gittiğini tamlayan Avcı, ” Bu işi yarmak çok zor, ateşle çarpışıyorum. Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’la benim işim haddinden fazla el, o dahi ateşle çarpışıyor. Dağda askerlerle köle burada çarpışıyorum. Tandır ekmeği yapmayı çok seviyorum. Tün yaptığım hamuru iki sefer öptüm. Çünkü tandırla hayatım geçti. Bu bol tandır ekmeği beni umreye götürdü” diye konuştu.

Share: