Lacerem polis güçleri memuru olunur?

4 ayrımlı şekilde polis güçleri memurluğuna soldurmak kabil…

Polis Güçleri memurluğuna zahir girebilirim? Serencam dönemde genişlik çok sorulan soruların başında bu geliyor.

Aynı memurlar.net üyesi forumda, gayet iyice tıpkısı şekilde telhis yapmış. İçeriği mevzuta uygun bu paylaşıma aşağıda saha veriyoruz.

4 çeşit polis alımı var (PMYO , POMEM , PAEM , PÖH -pöhte pomem adıyla anılıyor- )

Birincisi, PMYO’dur.Eğitim süresi 2 yıldır, çıkışlı olunca kayran polis güçleri memuru olursunuz.Sınavlarına girmeniz için en beş altı ortaöğretim mezunu olup YGS’ye girmelisiniz.Baraj puanı 250 260 270 diye değişiyor önceki senelerde.Barajın üzerinde nokta alıp girebilirsiniz mülakatlara..

İkincisi, PAEM’dir.Eğitim süresi 10 ay 11 kamer diyerek değişir.Mezun olunca komiser yardımcısı yerine göreve başlarsınız.Sınavlarına girebilmek için en az üniversite mezunu olmalısınız ve Lisans KPSS’den 70 baraj puanının üzerinde almalısınız.

Üçüncüsü, POMEM’dir.Eğitim süresi 6-8 kamer arası değişir.Çıkışlı olunca PMYO kabilinden kayran polis memuru yerine göreve başlarsınız.Sınavlarına girebilmek için yer bir iki darülfünun mezunu olmalısınız ve Lisans KPSS’den 60-65 baraj puanının üzerinde almalısınız.Bazen 65 oluyor, 2 ay önceki son alımda 60’tı.

Dördüncüsü, PÖH’tür.Polis Güçleri özel harekat diye geçer.Eğitim süresi yanılmıyorsam 6-8 ay arası değişir.Eskiden sınavlarına vira etmek üzere darülfünun mezunu olmanız ve Lisans KPSS den 50 üst almalıydınız. Serencam alımda bunu kaldırdılar, lise mezunu ve üstü KPSS’siz gurur yapıldı. Çıkışlı olunca özel akıntı branşında çalışırsınız.

Share: