Kütahya Esenlik Bilimleri Üniversitesi, bu hatayı yanlışlıkla mi yaptı?

Kütahya Keyif Bilimleri Üniversitesi, 30 şahsiyet kontratlı sağlık personeli alımında, Laborant olabilecek unvanlar arasına “Tıbbi Görüntüleme” bölümünü de ekledi.

Kütahya Keyif Bilimleri Üniversitesi’nin 30 şahsiyet kontratlı esenlik personeli alımı 18 Aile 2021 tarihinde, memurlar.net’in zar servisinde yayımlandı. Ne bölümün hangi bölüme balya olduğu, ekip yahut pozisyonlara hangi seksiyon mezunlarının başvurabileceği imdi ölçün arkaç getirilmiş olup, henüz evvel Nitelik Harf Kılavuzu adına yayımlanan bu denkleştirme bilgileri artık KPSS tercih Kılavuzlarında kayran almaktadır.

Bu bağlamda, Afiyet Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar ve Tıbbi Laboratuvar bölümleri birbirine balya olup, bu önlisans devir mezunları Laborant unvanına başvurabilmektedir.

Fakat, Tıbbi Görüntüleme önlisans bölümünün dengi Radyoloji bölümü olup, bu iki önlisan programı mezunları Keyif Teknikeri (Röntgen) takım ve pozisyonlarına başvurabilmektedir.

Darülfünun personel birimi yöneticileri 2020/14 KPSS Tercih Kılavuzunda, Afiyet Bakanlığının yaptığı belirlemeye bakarak hatalarını görebilirler. Tıklayınız.

Bu bağlamda, Kütahya Esenlik Bilimleri Üniversitesi, şayet yanlışlıkla yapılmamışsa aşağıda düz car hatalıdır. Tıbbi Görüntüleme önlisans bölümünün başvurabilecek bölümler arasından çıkarılması gerekmektedir.

Share: