Kocaeli’de hayran bırakan 29 Teşrinievvel gösterisi: Bin 380 dirilik bire bir anda zeybek oynadı

Kocaeli’de hayran bırakan 29 Ilk Teşrin gösterisi: Bin 380 güç bir anda yiğit oynadı

KOCAELİ – 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99. yıl dönümü etkinliklerinde Kocaeli’üstelik bin 380 birey tıpkı anda ağabey oynarken çevredeki vatandaşlar şaşkına döndü.

Cumhuriyet Altını Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümü yurdun ciharıyek yanında olduğu gibi Kocaeli’da da coşkuyla kutlandı. İzmit Belediyesi aracılığıyla düzenlenen organizasyonda bin 380 hayat bire bir anda ağabey oyandı. İzmit Şehremini Fatma Kaplan Hürriyet’in birlikte haremlik ettiği organizasyon renkli görüntülere tayf oldu. Şehir meydanını dolduran canlı adeta mest etti. Ağabey gösterisinin birlikte kalabalığın oluşturduğu Türkiye haritası ve Mustafa Eksiksizlik Atatürk motifleri ise alarga görüntülenirken büyük gusto topladı.

“Cumhuriyet Bayramımız hümayun olsun nice 99 nice 1000 yıllara”

Vatandaşların meze coşkusunu bilcümle birlikte yaşamaları üzere böyle ayrımsız organize yaptıklarını ifade fail İzmit Belediye Reisi Fatma Kaplan Özgürlük, “Bu yurt bizim bu yurt hepimizin, Cumhuriyetimizin değerleri bizim değme zaman eş çıkamak boynumuzun borcu bu cumhuriyet ilelebet yaşayacak cumhuriyet geçmek biz gitmek cumhuriyet demek hürriyet gelmek, cumhuriyet demek beraberlik etmek vatan olma sevdası gelmek, azizi şehitlerimizin ruhları şad olsun. Onlar bu vatanı, vatan fora etmek için toprağa düştüler kanlarını akıtmaktan idraksiz durmadılar bizim bile onlara borcumuz, değerlerimize eş çıkmak. Cumhuriyet Bayramımız mutlu olsun nice 99 nice 1000 yıllara” dedi.

Share: