Kocaeli’de 9’uncu Cumhuriyet Koşusu ve Bala Maratonu düzenlendi

Cumhuriyetin kuruluşunun 99’uncu yıl dönümü kutlamaları kapsamında, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yoluyla 9’uncu Cumhuriyet Koşusu ve Yavru Maratonu yapıldı.

Sekapark’tan başlayan yarışlarda, 3 kilometre ahali koşusu, 10 kilometre hevesli sportmen koşusu ve Bala Maratonu koşuldu.

Yaklaşık 5 bin sporseverin katıldığı organizasyonda, Etiyopya, Kenya, Moldova, Malezya, Ukrayna, Fas, Endonezya, Tunus, Azerbaycan, Kazakistan, Suriye, İran, Irak ve Afganistan’dan 42 ecnebi sportmen uğraş etti.

Başlama işaretini Kocaeli Büyükşehir Şehremini Tahir Büyükakın’ın verdiği 10 kilometrelik aç sporcu koşusunda erkeklerde Benard Cheruiyot Sang birinci olurken, Sezgin Ataç ikinci, Ramazan Özdemir üçüncü oldu. Kadınlarda ise birinciliği Baharat Atalay, ikinciliği Sümeyye Erol, üçüncülüğü Ümmü Kiraz elde etti.

Halk koşusu kategorisinde erkeklerde Umut Çakar bir numara, Diren Sağlam ikinci, Ahmet Ege Önder üçüncü oldu. Kadınlarda ise Serra Kökduman birinciliği elde ederken, onu Mirya Karayel ve Başak Altın Varak Doğan takip etti.

Dereceye giren sporcuların ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Fark Etmek, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Büyükşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım takdim etti.

Sekapark alanı içinde yapılan 1 kilometrelik Çocuk Maratonu’nda ise birlik çocuklara hatıra madalyası verildi.

Share: