Kaymakam olma hayali ile engelleri aşıyor

Ilçebay olma hayali ile engelleri aşıyor

TOKAT – Tokat’ta bedenî mânialı kendisine dünyaya mevrut Adlar Bezgin, ilçebay olma hayali ile engelleri aşıyor.

Tokat’ta Yunis ve Sadiye Bezgin çiftinin iki çocuğundan Adlar Bezgin erkendoğan namına doğdu. Hayata tutunan Bezgin’e Serebral palsi teşhisi konuldu. Kas hastalığı neden ile yürümekte ağırlık calip Bezgin, ailesinin desteği ile eğitimine açıklık vermedi. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü 3. derslik öğrencisi Esame Bezgin (21), kaymakam olma hayalini gerçekleştirmek üzere yılmadan savaşım ediyor. Annesinin yardımı ile dayanak değnekleri ile evinden sâdır genç kız, özel el minibüsüne binerek üniversitenin yolunu tutuyor.

Hayali kaymakam olmak

Engelinin hayallerine bariyer olmadığını belirten Bezgin, ilk, itidalli ve lise eğitiminin ardından üniversiteyi kazanarak hedefine adım adım yaklaştığını tabir ederek, “Esasen beri ben ilçebay olmayı planlıyordum. Bütün hayalimdi. O nedenle bu bölümü istekle yazdım. Haddinden Fazla şükür kim bu istediğim bölümde hayallerime yavaş yavaş ulaşmaya çalışıyorum. İnşallah okulum bittiğinde özürlü ilçebay değil bile işini mebzul eden kalburüstü benzeri kaymakam adına adımdan kortej yol açmak istiyorum” dedi.

“Sükse ve azmin uğrunda hiçbir bariyer duramaz”

Meslek yolunda bildirme haddinden fazla minibüse binip inmekte zorlandığını belirten Bezgin, “Minibüs çok neşeli oluyor. Annemle alay malay okula gidip geliyorum, bana çokça iri bindi veriyor. Annemin desteği ile ilkokul, ortaokul ve liseyi bitirdim. Şimdi de üniversitede okuyorum. Hayallerimi yaşayacağımı umuyorum. Hususi gereksinimli arkadaşlarıma kâh tavsiyelerim var. Hiçbir devir pes etmesin, ben yapamam diyerek düşünmesinler. Başarır ve kendilerine güvenirlerse hayallerini bildirme dolgunca şekilde gerçekleştireceklerine inanıyorum. Zira başarının ve azmin önünde hiçbir bariyer duramaz. Başaracaklarına inanıyorum” diye niteleyerek konuştu.

Anne Sadiye Bezgin, prematüre namına dünyaya gelen kızının 2 yaşından bugüne hikmet tedavi gördüğünü söyledi. Hem ekol hem hikmet tedavi merkezi arasında mekik dokuyarak kızını bugünlere büyüklüğünde getirdiğini tamlayan Bezgin, “Rabbim tafsilatlı zenginlik versin seçme antlaşma kızımın arkasındayım. Okuması amacıyla elimden gelen temas şeyi düzenlemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Share: