Ilbay Hatipoğlu bedenî özürlü üniversite öğrencisini makamında ağırladı

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, 3 Boşluk Acun Engelliler Haset nedeniyle, kaymakam görünmek talip, bedenî sakat darülfünun öğrencisi Esame Bezgin’i makamında ağırladı.

Hatipoğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü 3. dershane öğrencisi 21 yaşındaki Esame ve annesi Sadiye Bezgin’i makamında kabul ederek tıpkısı süre arkadaşça etti.

Ilbay Hatipoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 Boşluk Acun Engelliler Haset’nde İstanbul’dahi Tokat lansman günlerinde olduklarını söyledi.

3 Boşluk Dünya Engelliler Haset’nde kentte olmayı ve programlar yapmayı planladıklarını anlatan Hatipoğlu, “Engin takip ettik. Dönüşümüze de bazı programlar yaptık. Engelleri birlikte ülfet ettik. Esame’yı bile tanıyorum. Bugün onu kabul ediyoruz. Kendisinin kaymakam olma hayalinin olduğunu öğrendim. İnşallah azimle bir nice engeli ortadan kaldırır.” ifadesini kullandı.

Tokat’ın engellilere verdiği imkanlarla çokça fena hâlde noktaya geldiğini söyleyen Hatipoğlu, “Ülkemiz son 20 yılda, toplumsal bakım alanında ve engellilerin hayata katılması anlamında düpedüz bir inhina yaşadı. Bu bükülme üstelik bizim ülkemizi kül arsıulusal normların üstüne katlanmak noktasındaki azmimizle birlikte bitmeme edecek. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu noktada minnettarlık borçluyuz. Zira toplumda bakışı fakat liderler ve onlarla bu arada idareciler değiştirecekler. Biz birlikte bu noktada örnek olmaya, hayatın temas alanında katkı sunmaya hazırız. Bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Adlar Bezgin da hedefinin kaymakam peşi sıra ilbay oluşmak olduğunu ifade ederek, Vali Hatipoğlu’na, kendisini ve annesini kabul ettiği için teşekkürlerini sundu.

Share: