Jandarmadan vatandaşlara ve öğrencilere trafik eğitimleri

Eskişehir İl Güllabi Komutanlığı ekipleri, gidiş geliş güvenliği üstüne vatandaşlar ve öğrencilere yönelik eğitim çalışmalarını sürdürüyor.

Karayolu Gidiş Geliş Güvenliği Eylem Planı doğrultusunda, Eskişehir İl Kurnaz Komutanlığı Mihalgazi Güllabi Gidiş Geliş Timlerince Kapıkaya Mahallesinde vatandaşlara “Şiddetli Dakikasında Mücadele”, “İncinebilir Kat Kullanıcılarının Korunması”, Emniyet Kemeri Kullanımının Önemi”, “Çevirgeç Kullanırken El Telefonu Kullanmama” ve “Alkollü Açar Kullanmama” konularında trafik eğitimi verdi.

Ekipler, “Gidiş Geliş Dedektifleri Projesi” çerçevesinde de Çifteler Uyanık Gidiş Geliş Timlerince Türkmenmecidiye Martir Sağlıklı Gökhan Ayrıntılı Ortaokulu ile Mevlüt Sıdıka Gündoğan İlköğretim Okulu öğrencilerine, Seyitgazi Bitirmiş Gidiş Geliş Timlerince dahi Kubbe Martir Ekrem Içtinap Etmek İlköğretim Okulu öğrencilerine gidiş geliş güvenliği, güvenlik kemeri kullanımı ve anahtar uğrunda emin intikal noktaları ile ilişik gidiş geliş eğitimi verildi. Trafik eğitimine katılan öğrencilere “Trafik Dedektifi” unvanı verilerek, gidiş geliş güvenliği konusunda bilinçli akım etmeleri ve kurallara yaraşmayan yakınlarını uyarmaları gerektiği vurgulandı.

Konuyla ait açıklamada, “Eskişehir İl Açıkgöz Komutanlığı yerine gidiş geliş kazalarının sunma aza indirilmesi, vatandaşın fert ve mülk kayıplarının önlenmesi, metin, huzurlu tıpkı gezi ve ulaşımın sağlanması amacıyla denetim ve eğitimlerimiz kalan kararlılıkla devam edecektir” denildi. – ESKİŞEHİR

Share: