İpekyolu’nda satranç turnuvasının kazananları mahsus oldu

– İpekyolu’nda satranç turnuvasının kazananları muhtemelen oldu

VAN – Van’ın İpekyolu Belediyesinin ilmî adına zihnî gelişimi müspet desteklediği bildik satranç sporunun daha açık kitlelere yayılması ve bu spora olan ilginin daha aşkın artması amacıyla düzenlediği satranç turnuvasının kazananları mahsus oldu.

İpekyolu Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü yoluyla organize edilen “Satranç Turnuvası”, 15 Ara 2022 tarihinde başladı. 4 aktarılma süren ve dört ayrı kategoride planlı turnuva İpekyolu Atatürk Görüşme Galerisi’nde yapıldı. Toplamda 427 kişinin müracaat ettiği turnuvada 14 yaş eğin rical kategorisinde Kazbek Primbetov birinci, Hüccet Paçal ikinci, Delil Sabırlı ise üçüncü olurken, 14 yaş gövde kadınlar kategorisinde de Nehirgül Kızoğlankız bir numara, Sözbin Kanci ikinci ve Benazir Yıldız üstelik üçüncü oldu.

14 yaş altı koca çocuklarında İlyas Timuşev bir numara, Yusuf Ay ikinci, Kamil Çınar Tüysüz üstelik üçüncü olurken, 14 yaş şeş kız çocukları kategorisinde ise Şeyma Yengi bir numara, Methiye Kayacan ikinci, Zeynep Meryem Tezcan ise üçüncü oldu.

4 ayrı kategoride yarışan yarışmacılar, sağlam geçen mücadelenin böylecene birinciler 1500 TL, ikinciler 1000 TL, üçüncüler ise 500 TL dünyalık ödülüne sahip oldu.

Share: