Sivas’ın imdadına yetişecek projede sona yaklaşıldı

– Sivas’ın imdadına yetişecek projede sona yaklaşıldı

Sivas’ın içme suyu sorununu fora etmek hesabına Araç Özen Barajı’ndan 4 Eylül Barajı’na uzanacak olan akıtma hattında çalışmalar sona yaklaştı

SİVAS – Sivas’ın içmece suyu sorununu çözmek namına Vasıta Dikkat Barajı’ndan 4 Ilkgüz Barajı’na uzanacak olan akıtma hattında çalışmalar sona yaklaştı.

Sivas Şehremaneti Başkanvekili Turan Topgül ve Komutan Yardımcısı Levent Marifet, ilişkin vahit müdürleri ile beraber proje alanında incelemelerde bulundu. İki hafta kabilinden kısa ayrımsız müddet içerisinde projenin tamamlanacağını söyleyen Topgül, “Barajdaki suyun azalmasından belde şehrin gâh bölgelerinde akarsu kesintileri yaşanabiliyor. Hemşerilerimizden konsept bekliyoruz. İnşallah mümasil zamanda bu sevgili ağız ağıza ortadan kalkacak” dedi.

“Sonuç düzlükteyiz”

Topgül, “Projenin bir numara etabında yapmış olduğumuz tetkikat sonrası çalışmaların Çatlak ayının 15’ine kadar tamamlanmasını öngörüyoruz. Şu anda 4 Ilkgüz Barajı’ndaki su seviyesinin sıkı olması, akıntı ile tazyik düşüklüğüne öğün açtığından bazen mahallelerimizde akarsu kesintileri yaşanabiliyor. Tabiri caizse yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Akıbet düzlükteyiz. 10 ile 15 zaman içerisinde bu çalışmaların sonlanmasını hedefliyoruz. Tüm hemşehrilerimizden bu konuda biraz daha ufuk ve sabır bekliyoruz. Çalışmaların kazasız belasız zamanında tamamlanabilmesi üzere 20 ayrı kadro 53 hareket makinesi 250 arkadaşımızla alay malay hummalı bir mesai içerisindeyiz. Hava koşullarının bize cevaz ettiği süre ortamında rastgele menfilik yaşanmaz ise 15 Aralık tarihi itibariyle akarsu sorununun ağız ağıza çözüme kavuşturulduğu tıpkı Sivas olacağını düşünüyoruz. Ben emeği geçen tekmil arkadaşlarımıza teşekkür ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Share: