İlandaki hususi şarttan kontekst namzet yazılı sınavda kendisiyle yarışacak!

Düzce Üniversitesinin öğretim görevlisi alımında hususi düzentileme şartına düz verildiği için civar kıymetlendirme sonuçlarına göre yazılı sınavda aday kendisiyle yarışacak!

Düzce Üniversitesi yoluyla 1 Teşrinisani 2021 tarihinde Resmi Gazete’birlikte yayımlanan ilanda Akçakoca Meslek Yüksekokulu Otel Aşevi ve İkram Hizmetleri Turizm ve Otel İşletmeciliği programı Öğretim Yardımcısı kadrosunda “Turizm İşletmeciliği veya İşletme anabilim dalında doktora yapıyor girmek. HELAL TURİZM VE DİJİTAL TURİZM alanlarında çalışmış olup, ibret ödeme deneyimine sahip olmak” şartı aranmıştır.

Hele bahis konusu ilanda “Helal Turizm” ve “Dijital Turizm” üzere iki özel düzentileme alanı yazılınca ilanla ilişkin notumuzu almış ve dolay değerlendirme sonuçlarını merakla beklemeye başlamıştık. Güzeşte itibarıyla durum mecmu dahi beklediğimiz kabil oldu ve dolay kıymetlendirme sonuçlarına göre ülkemizde bu şartları benzeri anda haiz hemen BİR birey olduğu ortaya intişar oldu.

Buut hakeza olunca 22 Kasım 2021 haset saat 14.00’bile yapılacak olan mukayyet sınavda namzet kendi kendisiyle tıpkı rakiplik içerisinde öğretim yardımcısı görünmek amacıyla savaş verecek.

Maatteessüf car şartlarındaki kontrolsüz genişlik ve denetimsizliğin getirdiği avarelik üniversitelerdeki öğretim yardımcısı alımlarında belli başlı adayları tanım eden koşullar yazmaya, onların sınavlara biricik girmelerine ve bunun sonucunda görüntüde YASALI, fakat HELAL olmayan bir duruma dönüşmüştür.

Biliyoruz kim bu türden ilanlar hangi önceki hangi dahi serencam olacak. Ancak, bunları sizlerle paylaşarak belki birileri insafa dirimsel birlikte akademiyi savsaklamak kapısı olmaktan, üniversiteleri hareket bulma kurumu olmaktan bodur zamanda kurtarır.

Share: