Iğdır’ın köylerindeki kadınlar tandırları depremzedeler üzere yaktı

Iğdır’daki köy kadınlarının tandırlarda pişirdiği ekmekler, depremden etkilenen illere gönderiliyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerin arkası sıra Iğdırlı kadınlar de depremzedelerin yaralarının sarılmasına destek oluyor.

Halfeli Beldesi Belediyesi, depremzedeler üzere fahri ekmek alaşağı etmek isteyen kadınlara un dağıttı.

Kadınların tandır başında hazırladığı ekmekler, AFAD koordinesinde ambalajlanarak sarsıntı bölgesine ulaştırılıyor.

Turgut Özel Mahallesi Muhtarı Reşat Göktaş, köylerindeki kadınların depremzedeler için fahri namına tandır ekmeği pişirdiğini söyledi.

“Milletimiz tıpkı reşit, bir tane kalpgâh ergin”

Hakeza günlerde angajman ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğunu rapor fail Göktaş, “Milletimiz bir olmuş, biricik kalpgâh reşit. Bu manada yardımlaşma ve dayanışma anlamında çokça iri rağbet büyü oluşuk. Kadınlarımıza ve fahri ailelerimize bu desteklerinde muhit teşekkür ediyorum.” dedi.

Kadınlardan Görüntü Derincay ise depremzedeler üzere ellerinde biricik gelen şeyin savmak fikirleştirmek olduğunu belirterek, “Bu ızdırap hepimizin açısıdır. Bu atlatmak kıytırık bayatlamıyor, elan doyurucudur. Herkesin depremzedeler amacıyla elinden geleni yapmanı referans ediyorum. Tanrı onlara yardım etsin, felah versin ailelere arkalama etsin.” diye niteleyerek konuştu.

Şerife Öztürk birlikte imkanları olmadığı için kadınlarla tıpkısı araya gelip neler yapabilecekleri üzerine konuştuklarını anlattı.

Bunun üstüne savsaklamak pişirmeye değişmeyen verdiklerini dile getiren Öztürk, “Sayın Valimize ve Halfeli Belediye Başkanımıza teşekkür ederim, bize un gönderdi. Biz dahi bu undan savmak pişiriyoruz. Depremzedelere aynı nebze de olsa koruyucu olmaya çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: